Notowania

wiadomości
22.03.2011 22:31

Rumunia przyłączy się do działań NATO w Libii

Rumunia na prośbę NATO wyśle do Libii 207 żołnierzy, którzy w ramach Sojuszu będą pomagali w egzekwowaniu nałożonego na Libię embarga na dostawy broni - powiadomił we wtorek premier Traian Basescu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Rumunia na prośbę NATO wyśle do Libii 207 żołnierzy, którzy w ramach Sojuszu będą pomagali w egzekwowaniu nałożonego na Libię embarga na dostawy broni - powiadomił we wtorek premier Traian Basescu. *

"NATO wystosowało prośbę o fregatę i dwóch oficerów ze sztabu generalnego marynarki wojennej" - powiedział Basescu dziennikarzom po posiedzeniu rumuńskiej Najwyższej Rady Obrony.

Fregata "Król Ferdynand" z 205 członkami załogi na pokładzie oraz dwaj oficerowie będą gotowi do wyjazdu w przeciągu 30 dni - dodał.

Basescu powiedział też, że Rada zdecydowała się zasilić kontyngent w Afganistanie 66 żandarmami, którzy mają pomóc w szkoleniu oddziałów prewencyjnych policji.

NATO przystąpi wkrótce do kontrolowania statków płynących do Libii, egzekwując embargo na dostawy broni do tego kraju, pomoże też w egzekwowaniu zakazu lotów. Ambasadorzy państw Sojuszu Północnoatlantyckiego porozumieli się w tej sprawie we wtorek w Brukseli. (PAP)

akl/

8618181 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz