Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rusza konkurs plastyczny o bezpiecznej pracy górników

0
Podziel się

Do 5 listopada gimnazjaliści z całej Polski oraz uczniowie klas górniczych
szkół ponadgimnazjalnych mogą nadsyłać do Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach (WUG) prace
plastyczne na konkurs, poświęcony bezpiecznej pracy górników.

bEggQqbp

Do 5 listopada gimnazjaliści z całej Polski oraz uczniowie klas górniczych szkół ponadgimnazjalnych mogą nadsyłać do Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach (WUG) prace plastyczne na konkurs, poświęcony bezpiecznej pracy górników.

Ogłoszony po raz pierwszy konkurs ma popularyzować wiedzę na temat przemysłu wydobywczego w Polsce i bezpiecznego wydobywania kopalin. Jego organizatorzy liczą, że prace napłyną nie tylko z kojarzonego z górnictwem Górnego czy Dolnego Śląska, ale z całego kraju, gdzie działa w sumie ok. 5,5 tys. zakładów górniczych.

"Polskie górnictwo jest bardzo różnorodne - podziemne, odkrywkowe i otworowe. Wydobywa się nie tylko węgiel kamienny czy brunatny, sól kamienną, rudy miedzi i ołowiu, ropę naftową, gaz ziemny, ale także wody lecznicze i termalne, gips i anhydryt, surowce skalne i ilaste, piaski formierskie i szklarskie" - wylicza rzeczniczka WUG, Jolanta Talarczyk.

bEggQqbr

Adresowany do młodzieży konkurs wpisuje się w działania, promujące kulturę bezpiecznej pracy w górnictwie. Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną. Powinny promować bezpieczeństwo pracy oraz dobre praktyki i solidarność zawodową, z odpowiedzialnością za życie i zdrowie drugiego człowieka.

"Adresatami konkursu są przede wszystkim uczniowie, którzy wkrótce dokonywać będą wyboru przyszłego zawodu. Być może wielu z nich będzie szukało możliwości rozwoju swoich zainteresowań oraz zatrudnienia w polskim górnictwie" - uważa rzeczniczka.

Konkurs "Współczesne górnictwo: Górnik i wiertnik pracują bezpiecznie. Kopalnia XXI wieku" zostanie sfinansowany ze środków działającej przy WUG Fundacji Bezpieczne Górnictwo im. prof. Wacława Cybulskiego. Wśród nagród jest cyfrowy aparat fotograficzny, odtwarzacze Portable Media Player (umożliwia nie tylko odtwarzanie muzyki, ale też plików graficznych i wideo), odtwarzacze mp3 oraz sprzęt sportowy.

Prace konkursowe w formacie nie większym niż 54 na 21 cm wraz z formularzem zgłoszeniowym należy składać lub przesłać pocztą do katowickiej siedziby WUG.(PAP)

bEggQqbx

mab/ ls/ dym/

bEggQqbS
praca
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)