Notowania

wiadomości
08.11.2009 13:48

Ruszyły towarowe loty do Kanady

Połączenie obsługuje boeing 767-200 ERF, zabierający na pokład do 45 ton towaru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(www.lot.com)

Ruszyło pierwsze bezpośrednie połączenie lotnicze typu all cargo między Polską i Ameryką Północną. Towarowy boeing 767-200 ERF będzie kursował z Katowic do Kanady raz w tygodniu.

Połączenie to wynik współpracy Polskich Linii Lotniczych LOT i kanadyjskiego przewoźnika Cargojet.

Jak poinformował dyrektor biura cargo i poczty PLL LOT Mariusz Kuczek, dopracowanie umowy o uruchomieniu wspólnego połączenia trwało dwa miesiące. Oferta obejmuje tzw. general cargo - pierwszym kursem z kanadyjskiego lotniska w Hamilton przyleciały m.in. podzespoły do produkcji przemysłowej.

Połączenie obsługuje należący do Cargojet boeing 767-200 ERF, zabierający na pokład do 45 ton towaru.

Nowa linia połączy położone 80 kilometrów od Toronto lotnisko w Hamilton - bazę Cargojeta - z podkatowickimi Pyrzowicami. Samolot pokonuje tę trasę w ok. 8 godzin. Boeing, który wyrusza z Katowic ok. godz. 13 w niedzielę, ląduje w Kanadzie w poniedziałek ok. godz. 8-9 miejscowego czasu.

_ - To jedyne bezpośrednie połączenie z Polski, które stwarza możliwość przewozu towarów, które nie mieszczą się w wysokich na 162 cm lukach bagażowych samolotów pasażerskich typu 767. Prócz tego dajemy np. możliwość przewiezienia materiałów niebezpiecznych, których nie można załadować na samolot pasażerski _ - zaznaczył Kuczek.

LOT chce pozyskiwać klientów na nowy kierunek nie tylko w Polsce, lecz w całym regionie, przejmując m.in. rynek cargo po połączeniach transatlantyckich narodowych przewoźników z Czech i Węgier. Pomocna ma być m.in. lokalizacja Pyrzowic - kilometr od lotniska powstaje węzeł autostrady A1, którą w 2012 r. będzie można dotrzeć do czeskiej granicy.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Bilety lotnicze podrożeją przez wyższe opłaty? ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bilety;lotnicze;podrozeja;przez;wyzsze;oplaty,62,0,555326.html )
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz