Notowania

rwanda
14.05.2013 19:24

Rwanda: blisko 100 osób pogrzebały gruzy zawalonego budynku

Budynek, który się zawalił, miał cztery piętra i znajdował się w okręgu Nyagatare, przy ulicy. Dlatego dotknęło to aż tyle osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(beppe_tapelessfilm/CC/Flickr)

Około stu osób, głównie robotników i przechodniów, zostało pogrzebanych pod gruzami budynku, który zawalił się na północnym wschodzie Rwandy - poinformowała minister ds. klęsk żywiołowych i uchodźców Seraphine Mukantabana.

Według rzecznika policji Theosa Badege, wstępny bilans mówi o trzech zabitych oraz o 21 rannych.

_ - Ze wstępnych informacji wynika, że pod gruzami zostało pogrzebanych około stu osób. Próbujemy zdobyć dokładne liczby _ - powiedziała z kolei minister Mukantabana.

_ - Budynek, który się zawalił, miał cztery piętra i znajdował się w okręgu Nyagatare, przy ulicy. Dlatego dotknęło to aż tyle osób _ - dodała minister.

Czytaj więcej w Money.pl
Zginęli szyjąc ubrania dla topowych firm W pięciu fabrykach mieszczących się w gmachu, który runął, szyto ubrania eksportowane potem na Zachód pod renomowanymi markami.
Katastrofa. "Trzy piętra złożyły się w jedno" Ekipy ratownicze wyposażone w młoty, piły i podnośniki hydrauliczne poszukują jeszcze około 20 osób.
Znaleźli zwłoki 130 osób. To kobiety, które... Do ponad 1000 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych kwietniowego zawalenia się budynku, w którym znajdowały się fabryki odzieżowe niedaleko stolicy Bangladeszu.
Tagi: rwanda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz