Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ryn i Bisztynek zmodernizują się za fundusze UE

0
Podziel się

Gminy Ryn i Bisztynek złożyły wnioski o przyznanie im ponad 1,9 mln zł z
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na przebudowę lokalnych targowisk w woj. warmińsko-mazurskim -
poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

bEqivQAB

Gminy Ryn i Bisztynek złożyły wnioski o przyznanie im ponad 1,9 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na przebudowę lokalnych targowisk w woj. warmińsko-mazurskim - poinformował Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

Jak poinformowała PAP Ewa Domeradzka z biura prasowego marszałka, umowy z obu gminami na dofinansowanie inwestycji zostaną podpisane w przyszłym roku. Wcześniej wnioski będą weryfikowane i być może samorządy będą musiały uzupełnić dokumentację.

Ryn i Bisztynek były jedynymi miastami w regionie, które ubiegały się o przyznanie pomocy na budowę lub modernizację stałych targowisk. Koszt obu inwestycji przekroczy 2,6 mln zł, a dofinansowanie - o jakie wystąpiły samorządy - to ponad 1,9 mln zł.

bEqivQAD

Był to już trzeci nabór wniosków ogłoszony przez regionalny samorząd w ramach działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej". Dotychczas gminy wiejskie i małe miasta z Warmii i Mazur wykorzystały 9,2 mln zł przyznane na ten cel. Dofinansowania otrzymało 11 ze 116 gmin w regionie: Kętrzyn, Susz, Dobre Miasto, Szczytno, Lidzbark Warmiński, Giżycko, Olsztynek, Kowale Oleckie, Dywity, Tolkmicko i Orneta.

O taką pomoc mogły starać się miejscowości liczące do 50 tys. mieszkańców. Maksymalny poziom pomocy stanowi do 75 proc. kosztów inwestycji, reszta to wkład własny beneficjenta. Jedna gmina mogła otrzymać w ramach tego projektu nie więcej niż 1 mln zł.

Celem tych inwestycji ma być poprawa warunków rozwoju przedsiębiorczości dla osób z terenów wiejskich. Mają one zyskać możliwość bezpośredniej sprzedaży swoich produktów. Przynajmniej połowa miejsca na placach handlowych będzie przeznaczona na stoiska z produktami rolno-spożywczym. (PAP)

mbo/ je/ jra/

bEqivQBe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)