Notowania

katastrofa w smoleńsku
13.04.2010 12:10

Ryszard Kaczorowski spocznie w Świątyni Opatrzności

Trumna będzie wcześniej wystawiona w Belwederze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Artur Reszko)

*- Po rozmowie z marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim mam potwierdzenie, iż trumna prezydenta Kaczorowskiego po sprowadzeniu do kraju zostanie wystawiona w Belwederze, po czym spocznie w Świątyni Opatrzności - mówi o. Eustachy Rakoczy, jasnogórski kapelan żołnierzy niepodległości. *

_ - Obaj panowie się znali, prezydent często się spotykał z marszałkiem. Odpowiedź marszałka była szybka _ - powiedział o. Rakoczy. Dodał, że z niepokoiły go rozważania o możliwym pochówku Kaczorowskiego w Anglii. - _ Londyn się skończył, Polska jest wolna _ - powiedział duchowny.

**[

Wszystko o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/smierc;lecha;kaczynskiego.html )**

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w liście do marszałka Komorowskiego sugerowało możliwe lokalizacje dla grobu Ryszarda Kaczorowskiego - poza wilanowską Świątynią Opatrzności Bożej także Katedrę na Wawelu, Panteon Narodowy na Skałce i Archikatedrę św. Jana w Warszawie.

Ryszard Kaczorowski jest jedną z 96 ofiar katastrofy samolotu wiozącego delegację na uroczystości katyńskie. W sobotę w Smoleńsku zginęli prezydent Lech Kaczyński z małżonką, przedstawiciele parlamentu, najwyżsi dowódcy wojska, działacze niepodległościowi.

Tagi: katastrofa w smoleńsku, smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz