Notowania

francja
16.01.2014 19:00

Rząd francuski planuje zredukowanie liczby regionów z 22 do 15

W wywiadzie dla radia France-Inter Ayrault wyraził opinię, że obecna liczba regionów jest zbyt wielka i należy dążyć do ich łączenia w celu usprawnienia administracji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SALOM-GOMIS SEBASTIEN/SIPA/EAST NEWS)

Premier Francji Jean-Marc Ayrault oświadczył, że rząd pracuje nad projektem uproszczenia struktury administracyjnej kraju i zamierza zredukować liczbę regionów. Prawdopodobne jest zmniejszenie liczby regionów Francji kontynentalnej z 22 do 15.

W wywiadzie dla radia France-Inter Ayrault wyraził opinię, że obecna liczba regionów _ jest zbyt wielka _ i _ należy dążyć do ich łączenia _ w celu usprawnienia administracji.

Nad reformą pracuje już powołana przez prezydenta Francji _ rada do spraw uproszczenia administracji _, na której czele stoi socjalistyczny deputowany Thierry Mandon.

Upraszczanie podziału administracyjnego Francji ma doprowadzić także do zmniejszenia liczby departamentów; obecnie jest ich 96.

Planowana przez rząd reforma pozwoli na ich łączenie. Na przykład paryski departament stołeczny miałby połączyć się z podstołecznymi departamentami, określanymi jako _ mała korona _ paryska.

Prezydent Francois Hollande na konferencji prasowej we wtorek zapowiedział, że _ chce skończyć z dublowaniem swych funkcji _ przez administrację różnych szczebli.

Francja kontynentalna jest podzielona na 22 regiony, 96 departamentów, 329 okręgów, 3 384 kantony i 36 679 gmin; kraj obejmuje też pięć departamentów zamorskich.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz