Notowania

wiadomości
05.06.2012 08:01

"Rzeczpospolita": Zamożny jak emeryt

Emeryci w Polsce są jedną z najlepiej sytuowanych grup społecznych - wynika z opublikowanych przez GUS badań dotyczących kondycji gospodarstw domowych, które przytacza "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Emeryci w Polsce są jedną z najlepiej sytuowanych grup społecznych - wynika z opublikowanych przez GUS badań dotyczących kondycji gospodarstw domowych, które przytacza "Rzeczpospolita". *

Przeciętny emeryt ma na życie miesięcznie 1296,96 zł. To oznacza, że emeryci są drugą po przedsiębiorcach najlepiej sytuowaną grupą społeczną (dochód osób prowadzących działalność gospodarczą to 1497,43 zł miesięcznie). Dla porównania - przeciętny Polak ma miesięcznie do wydania o 71 zł mniej, a osoba pracująca zawodowo o 54 zł mniej.

Przeciętny emeryt wydaje miesięcznie na życie średnio 1124 zł. Emerytów stać też na lepsze wyposażenie mieszkań - co trzeci ma telewizor plazmowy, laptopa i odtwarzacz DVD, a 60 proc. telewizję satelitarną lub kablową. Trzy czwarte emerytów posługuje się telefonem komórkowym, a blisko 40 proc. jeździ samochodem.

Mimo niezłej sytuacji materialnej, emeryci są przekonani, że mają gorzej niż inni.

Więcej na http://www.rp.pl (PAP)

sto/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz