Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rzeszów: Wydawca "Gazety Polskiej Codziennie" przeprosił kandydata SP

0
Podziel się

Zgodnie z postanowieniem rzeszowskiego sądu wydawca "Gazety Polskiej
Codziennej", spółka Forum, przeprosiła kandydata Solidarnej Polski w wyborach do Senatu na
Podkarpaciu Kazimierza Ziobro. Przeprosiny zostały wyemitowane w sobotę po godz. 20 w radiu RDN
Małopolska.

bEpBukRh

*Zgodnie z postanowieniem rzeszowskiego sądu wydawca "Gazety Polskiej Codziennej", spółka Forum, przeprosiła kandydata Solidarnej Polski w wyborach do Senatu na Podkarpaciu Kazimierza Ziobro. Przeprosiny zostały wyemitowane w sobotę po godz. 20 w radiu RDN Małopolska. *

Wydawca "GPC" musiał przeprosić Ziobrę za nieprawdziwe informacje, jakie ukazały się w spocie radiowym, zapowiadającym piątkowy tekst w gazecie, w którym miało być napisane, że Ziobro był członkiem PZPR.

W sobotę Sąd Apelacyjny w Rzeszowie wydał prawomocne postanowienie, w którym zobowiązał wydawcę "GPC" do wyemitowania na antenie radia RDN Małopolska sprostowania tej informacji i przeprosin za naruszenie dóbr osobistych Ziobry.

bEpBukRj

Po godz. 20 lektor przeczytał najpierw treść sprostowania zgodnego z orzeczeniem sądu:

"Zarząd Forum SA, wydawca dziennika +Gazeta Polska Codziennie+, oświadcza, iż twierdzenie, jakoby Kazimierz Ziobro był członkiem komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii robotniczej jest nieprawdziwe".

Następnie podana została treść przeprosin, także zgodna z orzeczeniem rzeszowskiego sądu:

"Zarząd Forum SA, wydawca dziennika +Gazeta Polska Codziennie+ przeprasza pana Kazimierza Ziobro za naruszenie jego dóbr osobistych poprzez sformułowanie nieprawdziwego twierdzenia, iż pan Kazimierz Ziobro był członkiem komunistycznej Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej".

bEpBukRp

Zarówno sprostowanie, jak i przeprosiny mają zostać wyemitowane także w niedzielę o godz. 8 rano na antenie radia RDN Małopolska. (PAP)

huk/ bk/

bEpBukRK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)