Notowania

wiadomości
22.10.2013 08:26

Rzeszów: Zatrzymano Rumunów, którzy grozili śmiercią swoim rodakom

Ośmiu obywateli Rumunii, którzy grozili śmiercią swoim rodakom zatrzymała rzeszowska policja. Mężczyźni byli uzbrojeni w pałki i maczetę - poinformował we wtorek rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ośmiu obywateli Rumunii, którzy grozili śmiercią swoim rodakom zatrzymała rzeszowska policja. Mężczyźni byli uzbrojeni w pałki i maczetę - poinformował we wtorek rzecznik podkarpackiej policji podkom. Paweł Międlar. *

Obcokrajowcy zostali zatrzymani podczas awantury ze swoimi rodakami na jednym z rzeszowskich osiedli mieszkaniowych.

"Okazało się, że ośmiu, może 10 obywateli Rumunii, groziło śmiercią dwójce rumuńskich braci i ich mieszkającym na terenie Rzeszowa rodzinom. Podłożem konfliktu była rywalizacja o miejsce do żebrania na terenie Dębicy" - wyjaśnił Międlar.

Sześciu agresywnych mężczyzn zostało zatrzymanych na miejscu. Jeden z nich na widok policji odrzucił maczetę. Dwóch pozostałych, którzy uciekli samochodem, zatrzymano chwilę później.

Zatrzymani to obywatele Rumuni w wieku od 24 do 43 lat. W momencie zatrzymania mieli przy sobie dwie pałki - drewnianą i teleskopową.

Dwóch spośród zatrzymanych mężczyzn podejrzewanych jest również o rozbój, którego mieli dopuścić się na jednym z braci w Dębicy.

Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Za rozbój z niebezpiecznym narzędziem w ręku grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, za groźby - do dwóch lat więzienia. (PAP)

api/ pz/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz