Notowania

zakajew
17.09.2010 10:28

"Są podstawy, by wydać Zakajewa"

To opinia szefa Komisji Spraw Zagranicznych rosyjskiej Dumy Państwowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Redos)

To opinia przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, Konstantina Kosaczowa.

_ - Na razie czujemy zadowolenie, że polskie władze, działając w ramach prawa, Zakajewa mimo wszystko zatrzymały _ - oznajmił Kosaczow, którego cytuje agencja ITAR-TASS.

Według rosyjskiego parlamentarzysty istnieją trzy scenariusze rozwoju wydarzeń: wydalenie Zakajewa do Wielkiej Brytanii, jego ekstradycja do Rosji lub zwolnienie z powodu nieudowodnienia wysuniętych wobec niego oskarżeń.

_ - Znam bazę dowodową. Jest wystarczająco poważna. Polska będzie miała wszelkie podstawy, aby wydać Zakajewa Rosji _ - powiedział Kosaczow, dodając, że w razie potrzeby strona rosyjska może przedstawić dodatkowe wyjaśnienia dotyczące wniosku o wydanie szefa emigracyjnego rządu Czeczenii.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t84807.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;o;zakajewie;prowadzimy;autonomiczna;polityke,96,0,676960.html) Tusk o Zakajewie: Prowadzimy autonomiczną politykę

Wcześniej, w wypowiedzi dla telewizji Rossija 24, Kosaczow ocenił, że wizyta Zakajewa w Polsce _ to mina z opóźnionym zapłonem _.

_ - Jeśli ta informacja jest prawdziwa i Zakajew przebywa w Polsce, to jest to przede wszystkim ból głowy dla polskich władz. Podejrzewam, że jest to mina z opóźnionym zapłonem, którą poprzednie polskie władze podsunęły obecnym władzom _ - oświadczył.

_ - Myślę, że wszyscy polscy przywódcy nie śpią teraz, łamiąc głowę nad tym, jak wyjść z tej sytuacji _ - dodał szef Komisji Spraw Zagranicznych Dumy.

Zakajew, który jest poszukiwany przez Rosję międzynarodowym listem gończym w związku z zarzutami o terroryzm, miał wziąć udział w Światowym Kongresie Czeczeńskim.

Dziś rano Zakajew został zatrzymany w Warszawie, gdy miał jechać do polskiej prokuratury. W czwartek Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej potwierdziła, że jeśli faktycznie przybędzie on do Polski, to strona rosyjska zażąda jego ekstradycji.

Czytaj w Money.pl

Tagi: zakajew, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz