Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Są wyroki dla opozycjonistów z Mińska

0
Podziel się

Około 600 osób zostało skazanych na kary od 5 do 15 dni więzienia - podaje policja.

Są wyroki dla opozycjonistów z Mińska
(PAP/Wojciech Pacewicz)
bDzExNyZ

Około 600 opozycjonistów, którzy protestowali w niedzielę przeciwko reelekcji prezydenta Alaksandra Łukaszenki, zostało skazanych na kary od 5 do 15 dni więzienia - poinformował szef policji w Mińsku Leanid Farmahiej.

_ - W sumie sądowe wyroki zapadły w stosunku do ponad 580 osób, które uczestniczyły w akcji opozycji w Mińsku. Są to głównie kary aresztu od 5 do 15 dób _ - powiedział. Jak dodał, _ wielu zatrzymanych zwolniono - niepełnoletnich albo ludzi, którzy mają dwoje dzieci . Zwolniono też kilku obywateli innych państw, w tym dziennikarzy _ - dodał.

Łukaszenka poinformował wczoraj, że po manifestacjach powyborczych w Mińsku zatrzymano 639 osób.

bDzExNzb

Głodówka rosyjskiego dziennikarza

Tymczasem rosyjski dziennikarz Aleksander Astafieiw, przebywający w areszcie w Mińsku ogłosił głodówkę i domaga się spotkania z rosyjskimi dyplomatami. Poinformowała o tym rosyjska rozgłośnia Echo Sankt Petersburga.

Zobacz, jak wyglądały protesty w Mińsku. Relacja telewizji ITN:

Dziennikarz z lokalnej gazety _ Mój rejon _ został zatrzymany wraz z setkami innych osób, podczas rozpędzania w niedzielę przez białoruską milicję demonstracji opozycji na Placu Niepodległości w Mińsku. Z kolei mińska rozgłośnia _ Euroradio _ informuje, że według białoruskich władz w trakcie interwencji milicji obywatele Rosji nie byli zatrzymywani.

Pod drzwiami aresztu śledczego w Mińsku zbierają się rodzice, którzy chcą dowiedzieć się o losie swoich dzieci. _ Ja nie wiem czy mój syn został sprawiedliwie zatrzymany czy nie. To sprawa sądu. Ja chce jedynie dowiedzieć się gdzie on jest _ - mówił ojciec jednego z zatrzymanych.

bDzExNzh

Opozycyjny młodzieżowy aktywista Franak Wiaczorka wezwał do zorganizowania pod aresztem pokojowej akcji solidarności z zatrzymanymi. Tymczasem białoruskie rządowe media cytują tych przedstawicieli opozycji, którzy krytykują demonstracje zorganizowaną po wyborach. Media niezależne, głównie internetowe informują o stanowisku państw zachodnich które są zaniepokojone nadmiernym użyciem siły wobec demonstrantów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t126990.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koniec;gestow;za;darmo;unia;kontra;minsk,37,0,740901.html) Koniec gestów za darmo? Unia kontra Mińsk Szef europarlamentu Jerzy Buzek nie wyklucza zdecydowanych działań
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t94598.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/buzek;wzywa;wladze;w;minsku;uwolnijcie;zatrzymanych,56,0,740664.html) Buzek wzywa władze w Mińsku: Uwolnijcie zatrzymanych Szef Parlamentu Europejskiego komentuje wydarzenia na Buałorusi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t73815.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lukaszenka;tryumfuje;ma;pretensje;do;obserwatorow,125,0,740733.html) Łukaszenka tryumfuje. Ma pretensje do obserwatorów Spełniliśmy każdą zachciankę OBWE i Unii Europejskiej - komentuje prezydent Białorusi.
bDzExNzC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)