Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd rozpatruje pozew PSL w trybie wyborczym przeciwko J.Kaczyńskiemu

0
Podziel się

W czwartek po godz. 13 rozpoczęło się posiedzenie Sądu Okręgowego w
Warszawie, który rozpatruje złożony przez PSL pozew wyborczy przeciw liderowi PiS Jarosławowi
Kaczyńskiemu za jego sugestie, jakoby posłowie Stronnictwa opowiedzieli się za legalizacją miękkich
narkotyków.

bEgXqLMB

W czwartek po godz. 13 rozpoczęło się posiedzenie Sądu Okręgowego w Warszawie, który rozpatruje złożony przez PSL pozew wyborczy przeciw liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu za jego sugestie, jakoby posłowie Stronnictwa opowiedzieli się za legalizacją miękkich narkotyków.

To drugi pozew złożony w trybie wyborczym w tegorocznej kampanii. PiS deklaruje, że pozwu się nie boi. Na rozprawie nie ma Jarosława Kaczyńskiego ani żadnego przedstawiciela PiS. Sąd wyda wyrok o godz. 14.30.

Chodzi o słowa J. Kaczyńskiego z 28 sierpnia. Prezes PiS bronił wówczas rzecznika swej partii, Adama Hofmana. Hofman komentując piosenkę wyborczą PSL, powiedział w TVN24: "z PSL-em to jest tak, że te chłopy wyjechali ze swoich miasteczek, wsi, trafili do Warszawy - zdziczeli, zbaranieli: tańczą, śpiewają, głosują za ustawami np. (...) za związkami partnerskimi; chłopy wyjechały ze wsi i kompletnie im odbiło".

bEgXqLMD

"Merytorycznie rzecz biorąc, wypowiedź pana Hofmana odnosiła się do zjawiska, które można zilustrować poprzez odwołanie się do głosowań osób, które są w PSL - czy to w Parlamencie Europejskim, gdzie głosowali za GMO, czy w parlamencie polskim, gdzie głosowali przeciwko naszej rezolucji o wyrównaniu dopłat, mówię o PSL, gdzie część z nich głosowała +za+ ws. miękkich narkotyków - za tym, by te narkotyki były dostępne. Piętnaście osób to prawie połowa tego klubu" - mówił wówczas Kaczyński

PSL domaga się wyemitowania sprostowania na antenach TVP Info i TVN24 oraz wpłaty 10 tys. zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach.

PSL złożyło swój pozew w środę przed godz. 15. Sąd Okręgowy rozpoznaje wniosek w ciągu 24 godzin, nawet pod usprawiedliwioną nieobecność wnioskodawcy lub uczestnika postępowania. Na wyrok sądu okręgowego, w terminie 24 godzin od jego wydania, można złożyć odwołanie do sądu apelacyjnego, który rozpozna je także w 24 godziny. (PAP)

agy/ par/ ura/

bEgXqLNe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)