Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Samochód Jamesa Bonda sprzedany za 2,6 mln funtów

0
Podziel się

Srebrny Aston Martin DB5 coupe, który pojawił się w dwóch filmach o słynnym
szpiegu Jamesie Bondzie, został w środę sprzedany na aukcji w Londynie za 2,6 mln funtów
szterlingów - podała agencja AP.

bEgkBvhN

Srebrny Aston Martin DB5 coupe, który pojawił się w dwóch filmach o słynnym szpiegu Jamesie Bondzie, został w środę sprzedany na aukcji w Londynie za 2,6 mln funtów szterlingów - podała agencja AP.

Samochód, którego stan określa się jako doskonały, wyposażono m. in. w siedzenie-katapultę, karabiny maszynowe i obracające się tablice rejestracyjne. Pojawił się on u boku odtwórcy roli agenta 007 Seana Connery'ego w latach 60. w filmach "Goldfinger" oraz "Operacja Piorun".

Zwycięzca aukcji otrzyma także podpisaną fotografię Seana Connery'ego, na której aktor stoi przy aucie podczas kręcenia zdjęć do "Goldfingera" w Szwajcarii, a także kilka innych pamiątek związanych z filmem.

bEgkBvhP

Pojawienie się samochodu firmy Aston Martin w filmie o Jamesie Bondzie uczyniło z niej znaną markę, przyczyniając się do zwiększenia jej obrotów.

Drugi Aston Martin przebudowany specjalnie na potrzeby filmowego agenta Jej Królewskiej Mości został skradziony w 1997 roku i dotąd nie udało się do odzyskać. Zdaniem wielu osób został zniszczony. (PAP)

akl/

7586054

bEgkBviq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)