Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
samolot
18.02.2010 18:58

Samolot uderzył w budynek, "krajowy terroryzm"

Mały jednosilnikowy samolot uderzył w urząd imigracyjny w Austin w Teksasie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(conner395/CC/Flickr)

*Mały jednosilnikowy samolot uderzył w czwartek w budynek urzędu imigracyjnego w Austin w Teksasie. Zdaniem władz, chodzi o przypadek _ krajowego terroryzmu _. *

Jak podała telewizja Fox News, Krajowy Zarząd Bezpieczeństwa Transportu podejrzewa, że chodzi o zamierzony atak na biuro władz federalnych w Austin.

Celem pilota samolotu był miejscowy urząd imigracyjny, przeciw któremu czuł on prawdopodobnie jakąś urazę. Tego samego dnia rano sprawca podpalił najpierw swój własny dom, po czym wsiadł do samolotu, poleciał nim w kierunku siedmiopiętrowego budynku rządowego i rozbił na nim maszynę.

Incydent miał miejsce około godz. 10 rano czasu miejscowego. Uderzenie samolotu wywołało pożar na kilku piętrach budynku. Policja informuje, że gmach ewakuowano, ale co najmniej jedną osobę uznaje się za zaginioną, a kilka jest rannych.

W pobliżu budynku, w który uderzył samolot, znajduje się gmach biura FBI, ale zdaniem policji nie był on celem ataku. W samolocie było około 150 litrów paliwa, co tłumaczy dużą skalę pożaru i innych zniszczeń.

Policja prowadzi śledztwo i do czasu oficjalnych ustaleń nie informuje o dalszych szczegółach.

Według Fox News, sprawca wystartował z jednego z położonych w okolicy Austin małych lotnisk dla prywatnych samolotów, które nie mają nawet stałej obsługi. Początkowo informowano, że nie podejrzewa się przestępstwa ani przypadku terroryzmu. Obecnie jednak mówi się o możliwości _ terroryzmu krajowego _.

Przypomina się tu atak bombowy na budynek władz federalnych w Oklahoma City w 1995 r., w którym zginęło 169 osób. Sprawcą był prawicowy ekstremista Timothy McVeigh, skazany potem na karę śmierci i stracony.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: samolot, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz