Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sarkozy: Kadafi musi odejść

0
Podziel się

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy, przebywający z wizytą w
Ankarze, powiedział w piątek, że libijski przywódca Muammar Kadafi musi odejść. Przestrzegł jednak
przed interwencją wojskową w tym północnoafrykańskim kraju.

bEgJtHFh

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy, przebywający z wizytą w Ankarze, powiedział w piątek, że libijski przywódca Muammar Kadafi musi odejść. Przestrzegł jednak przed interwencją wojskową w tym północnoafrykańskim kraju.

"Pan Kadafi musi odejść" - powiedział francuski prezydent na konferencji prasowej z tureckim prezydentem Abdullahem Gulem. "Co się tyczy interwencji wojskowej...Francja rozważy inicjatywę tego typu z wyjątkową ostrożnością i rezerwą" - zastrzegł.

Jak podkreślił szef francuskiego państwa, przemoc, której dopuścił się reżim przeciwko własnemu narodowi, "jest nie do zaakceptowania i będzie przedmiotem śledztwa i sankcji". Sprecyzował, że chodzi zarówno o "sankcje indywidualne, jak i zbiorowe" przeciwko osobom odpowiedzialnym za akty przemocy. "Wydaje mi się, że trzeba powołać międzynarodowy trybunał karny" w sprawie zajść w Libii - dodał.

bEgJtHFj

Dzień wcześniej Sarkozy wspólnie z prezydentem USA Barackiem Obamą zażądał podczas rozmowy telefonicznej na temat Libii "natychmiastowego zaprzestania użycia siły". Francja wyraziła także życzenie pilnego zwołania Rady Bezpieczeństwa ONZ. (PAP)

cyk/ mc/

8422986 arch.

bEgJtHFK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)