Notowania

wiadomości
18.07.2012 10:06

Sawicki przybył do kancelarii premiera

W środę ok. godz. 10 minister rolnictwa Marek Sawicki przybył do kancelarii premiera. Według nieoficjalnych informacji PAP zbliżonych do strony rządowej obecnie trwa spotkanie premiera Donalda Tuska z Sawickim.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W środę ok. godz. 10 minister rolnictwa Marek Sawicki przybył do kancelarii premiera. Według nieoficjalnych informacji PAP zbliżonych do strony rządowej obecnie trwa spotkanie premiera Donalda Tuska z Sawickim. *

We wtorek szef resortu rolnictwa zapowiedział, że w środę złoży na ręce premiera rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Decyzja Sawickiego to pokłosie publikacji "Pulsu Biznesu", który ujawnił rozmowy Władysława Serafina, szefa kółek rolniczych, z Władysławem Łukasikiem, byłym prezesem Agencji Rynku Rolnego, na temat możliwych nieprawidłowości w spółkach związanych z Ministerstwem Rolnictwa.

Sawicki ocenił jednak we wtorek, że w ujawnionej rozmowie znalazły się pomówienia i zaapelował do prokuratury i CBA o szybkie wyjaśnienie sprawy. Na szybkie wyjaśnienia liczy także lider PSL, wicepremier Waldemar Pawlak, który we wtorek spotkał się z Sawickim. Pawlak podkreślał, że minister rolnictwa podjął "męską decyzję", ale czuje się niewinny.

Z decyzji Sawickiego zadowolona jest koalicyjna Platforma Obywatelska. Również opozycja uważa, że Sawicki postąpił słusznie, ale domaga się dalszych wyjaśnień w sprawie sytuacji w spółkach rolniczych. Klub PiS zapowiedział złożenie wniosku o powołanie sejmowej komisji śledczej, która zbadałaby politykę kadrową w spółkach państwowych. (PAP)

mrr/ eaw/ mag/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz