Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sawicki: wkrótce nabór wniosków na dopłaty do przetwórstwa

0
Podziel się

Mleczarnie, zakłady mięsne i owocowo-warzywne będą mogły ubiegać się o
pieniądze na inwestycje. W najbliższych dniach ogłoszony będzie kolejny nabór wniosków na
dofinansowanie firm przetwórczych - poinformował w czwartek minister rolnictwa Marek Sawicki.

bEietvjF

Mleczarnie, zakłady mięsne i owocowo-warzywne będą mogły ubiegać się o pieniądze na inwestycje. W najbliższych dniach ogłoszony będzie kolejny nabór wniosków na dofinansowanie firm przetwórczych - poinformował w czwartek minister rolnictwa Marek Sawicki.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chce przeznaczyć na ten cel około miliarda zł - powiedział na spotkaniu z prezesami spółdzielni mleczarskich Sawicki. Dofinansowanie można wykorzystać m.in. na budowę budynków, zakup maszyn, środków transportu.

Minister dodał, że prawdopodobnie dokumenty będzie można składać w oddziałach terenowych ARiMR, a nie jak dotychczas tylko w centrali Agencji.

bEietvjH

Sawicki wyjaśnił, że w najbliższym naborze będą obowiązywały takie same zasady ubiegania się o dofinansowanie, jak przy poprzednim, odbywającym się pod koniec 2009 r.

"Pierwszeństwo w złożeniu wniosków będą miały grupy producenckie" - powiedział. Po dwóch tygodniach od uruchomienia pomocy Agencja będzie przyjmować wnioski również od innych zainteresowanych.

Agencja może dopłacić do inwestycji od 25 proc. do 50 proc. poniesionych przez przedsiębiorcę tzw. kosztów kwalifikowanych. Na największe dopłaty mogą liczyć mikroprzedsiębiorstwa i małe firmy, które działają jako grupy producenckie.

Maksymalna kwota pomocy nie może przekroczyć 20 mln zł dla jednego beneficjenta, a minimalne wsparcie to 100 tys. zł.

bEietvjN

Sawicki poinformował, że ministerstwo czeka na decyzję Komisji Europejskiej w sprawie zatwierdzenia zmian w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Chodzi o takie działania, jak modernizacja gospodarstw rolnych, dofinansowanie nowych miejsc pracy poza rolnictwem.(PAP)

awy/ pad/ jbr/

bEietvki
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)