Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schetyna o przedszkolach: musi być dobry projekt i polityczna zgoda

0
Podziel się

Musi być dobry projekt i polityczna zgoda - to otwiera szansę na zmianę
ustawy dotyczącej przedszkoli - powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Zastrzegł jednak, że
proces legislacyjny byłby bardzo trudny, ponieważ jest jeszcze tylko jedno posiedzenie Sejmu.

bEhyOVLp

Musi być dobry projekt i polityczna zgoda - to otwiera szansę na zmianę ustawy dotyczącej przedszkoli - powiedział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Zastrzegł jednak, że proces legislacyjny byłby bardzo trudny, ponieważ jest jeszcze tylko jedno posiedzenie Sejmu.

PiS zapowiedziało w czwartek projekt noweli ustawy o systemie oświaty, który przewiduje zapewnienie bezpłatnego pobytu dziecka w przedszkolu w czasie nie krótszym niż 10 godzin dziennie. Obecnie pobyt jest bezpłatny przez 5 godzin. PiS uważa, że uchwalenie noweli jest możliwe w tej kadencji.

"Proces legislacyjny jest trudno rozpocząć i zacząć, ponieważ jest jedno posiedzenie Sejmu. Chyba, żeby była zgoda wszystkich partii politycznych i nie byłoby żadnych poprawek w Senacie, bo jesteśmy przed ostatnim posiedzeniem, a potem już nie ma posiedzenia Senatu. Proces legislacyjny byłby bardzo trudny tutaj" - powiedział Schetyna w czwartek we Wrocławiu.

bEhyOVLr

Dodał, że jest otwarty na to, by w Sejmie przedstawiono informację bieżącą nt. sytuacji w przedszkolach.

Pytany czy ze strony PO byłaby taka zgoda, odpowiedział: "Zobaczymy, to zależy od projektu i od zgody. Musi być dobry projekt i polityczna zgoda - wtedy to otwiera szanse". (PAP)

kot/ son/ jra/

bEhyOVLS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)