Notowania

wiadomości
28.06.2011 12:24

Sejm rozpoczął czterodniowe posiedzenie

We wtorek po godz. 12 Sejm rozpoczął czterodniowe posiedzenie. Posłowie wysłuchają informacji o priorytetach polskiej prezydencji oraz sprawozdania z działalności KRRiT w 2010 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

We wtorek po godz. 12 Sejm rozpoczął czterodniowe posiedzenie. Posłowie wysłuchają informacji o priorytetach polskiej prezydencji oraz sprawozdania z działalności KRRiT w 2010 roku.

Zgodnie z przyjętym przez rząd programem prezydencji, Polska będzie dążyć do wprowadzenia UE na tory rozwoju gospodarczo-politycznego i skupi się na trzech priorytetach: integracji europejskiej jako źródle wzrostu, bezpiecznej Europie oraz Europie korzystającej na otwartości. Według premiera Donalda Tuska Polska liczy, że w czasie naszej prezydencji zostanie podpisany traktat akcesyjny z Chorwacją oraz umowa stowarzyszeniowa i umowa o pogłębionej strefie wolnego handlu z Ukrainą.

Na początku posiedzenia Sejm minutą ciszy uczcił pamięć ofiar poznańskiego Czerwca 56 roku i wydarzeń w Radomiu w 1976 roku.

Ślubowanie złożył nowy prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński.

Sejm zajmie się we wtorek również rządowym projektem zmian w ustawie o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, który przewiduje, że Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP) zostanie zlikwidowany 1 stycznia 2013 r.

Posłowie wysłuchają także sprawozdania z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2010 roku. Sprawozdanie odrzucił już Senat. Jeśli podobnie postąpi izba niższa, od decyzji prezydenta będzie zależeć, czy kadencja KRRiT wygaśnie. Odrzucenie sprawozdania KRRiT na początku czerwca rekomendowali posłowie z sejmowej komisji kultury i środków przekazu. (PAP)

ajg/ la/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz