Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm wznowił posiedzenie

0
Podziel się

Od rezolucji potępiającej reżim Alaksandra Łukaszenki m.in. za przemoc i
represje wobec swoich rodaków po grudniowych wyborach prezydenckich na Białorusi, Sejm rozpoczął
piątkowe posiedzenie.

bEhRUJit

Od rezolucji potępiającej reżim Alaksandra Łukaszenki m.in. za przemoc i represje wobec swoich rodaków po grudniowych wyborach prezydenckich na Białorusi, Sejm rozpoczął piątkowe posiedzenie.

Przed posiedzeniem Sejmu z białoruskimi opozycjonistami spotkał się marszałek Grzegorz Schetyna. Goście z Białorusi wezmą też udział w posiedzeniu komisji spraw zagranicznych nt. polskiej polityce zagranicznej dotyczącej Białorusi prowadzonej przez szefa polskiej dyplomacji. Mają też zaplanowane spotkanie z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.

Rezolucja ws. represji na Białorusi została przyjęta przez aklamację. W czwartkowej debacie za jej przyjęciem opowiedziały się wszystkie kluby parlamentarne.

bEhRUJiv

W porannym bloku głosowań posłowie zdecydują też o losie projektu ustawy o ograniczeniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. Będą również głosować nad projektem powołującym Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz nad zmianami w Kodeksie karnym w sprawie karalności stalkingu - uporczywego, złośliwego nagabywania, które może wywołać poczucie zagrożenia.

Po głosowaniach zaplanowano debatę nad projektem nowelizacji Prawa o ustroju sądów powszechnych, który ustala m.in. warunki, jakie muszą spełniać kandydaci na ławników. Określa on także sposób ich powoływania i odwoływania, a także reguluje zasady wynagradzania.(PAP)

ajg/ par/ jbr/

bEhRUJiW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)