Notowania

wiadomości
08.02.2013 09:19

Sejm wznowił posiedzenie

W piątek po godz. 9 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. wnioskiem klubu Ruchu Palikota o odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W piątek po godz. 9 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie zajmą się m.in. wnioskiem klubu Ruchu Palikota o odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka. *

Klub RP wycofał rekomendację dla Nowickiej po tym jak przyjęła nagrodę w wysokości 40 tys. za 2012 r. Nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie oraz marszałek Ewa Kopacz (45 tys.)

Z arytmetyki sejmowej wynika, że Nowicka nie zostanie odwołana - przeciwko mają głosować posłowie PO, SLD i PSL. Nie wiadomo jednak, czy Nowicka sama nie zrezygnuje, do takiej decyzji chce ją namawiać Janusz Palikot.

Gdyby Nowicka została odwołana, Sejm zajmie się projektem uchwały PiS, który chce zmniejszenia z 5 do 4 liczby wicemarszałków Sejmu; jednak - jak wynika z wypowiedzi przedstawicieli pozostałych klubów - projekt ten nie ma szans. Następnie zatem byłyby głosowane wnioski Ruchu Palikota i Solidarnej Polski o powołanie kandydatów tych klubów (Anny Grodzkiej lub Ludwika Dorna) na funkcję wicemarszałka.

Zanim posłowie zajmą się wnioskiem o odwołanie Nowickiej, Sejm będzie głosował m.in. nad wnioskami o odrzucenie po pierwszym czytaniu poselskich projektów zmian w kodeksie pracy i w kodeksie wyborczym, wnioskiem o odrzucenie informacji rządu dot. wstrzymania przez Komisję Europejską funduszy unijnych na budowę niektórych dróg.

Posłowie zapoznają się też z informacją rządu o działaniach podejmowanych w 2011 roku na rzecz realizacji postanowień Karty Praw Osób Niepełnosprawnych. (PAP)

ajg/ par/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz