Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm wznowił posiedzenie

0
Podziel się

W piątek po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Na zaproszenie marszałka
Bronisława Komorowskiego oficjalną wizytę składa w izbie szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.
W planach jest spotkanie Buzka z Konwentem Seniorów oraz z przewodniczącymi Komisji ds. Unii
Europejskiej i Komisji Spraw Zagranicznych. Szef PE zabierze także głos z trybuny sejmowej i
wystąpi na wspólnej konferencji prasowej z Komorowskim.

bEhxegCZ

W piątek po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Na zaproszenie marszałka Bronisława Komorowskiego oficjalną wizytę składa w izbie szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. W planach jest spotkanie Buzka z Konwentem Seniorów oraz z przewodniczącymi Komisji ds. Unii Europejskiej i Komisji Spraw Zagranicznych. Szef PE zabierze także głos z trybuny sejmowej i wystąpi na wspólnej konferencji prasowej z Komorowskim.

W ostatnim dniu obrad posłowie rozpatrzą przygotowany przez Komisję Odpowiedzialności Konstytucyjnej projekt zmian w ustawie o Trybunale Stanu. Projekt dotyczy reguł postępowania, które toczą się przed komisją odpowiedzialności. Proponowane zmiany umożliwią m.in. komisji przeprowadzanie niezbędnych czynności dowodowych przewidzianych w kodeksie postępowania karnego. Czynności dowodowe komisja przeprowadzałaby na posiedzeniach zamkniętych.

Sejm będzie również dyskutował nad prezydenckim projektem nowelizacji ustawy o podatku PIT, który miałby zwolnić z podatku m.in. bony i talony. Przyjęta w lipcu 2009 roku nowela ustawy o PIT zwalniała z opodatkowania pieniądze przekazywane pracownikom przez pracodawców z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Nie było w niej mowy o bonach czy talonach, które pracownik może realizować w sklepie. Przekazując pracownikom świadczenia w tej formie, pracodawca musiał naliczyć od ich wartości PIT.

bEhxegDb

Przeprowadzone zostaną również głosowania, m.in. nad poprawkami Senatu do budżetu na 2010 rok i ustawą, która określa zasady wyboru 51. polskiego posła do europarlamentu. (PAP)

ajg/ par/ jra/

bEhxegDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)