Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sejm wznowił posiedzenie

0
Podziel się:

W czwartek po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie wysłuchają
m.in. informacji w sprawie działań podjętych przez rząd po katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem
oraz na temat postępowań zmierzających do wyjaśnienia przyczyn tragedii.

W czwartek po godz. 9.00 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie wysłuchają m.in. informacji w sprawie działań podjętych przez rząd po katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem oraz na temat postępowań zmierzających do wyjaśnienia przyczyn tragedii.

W środę premier Donald Tusk o dotychczasowych działaniach wyjaśniających okoliczności katastrofy prezydenckiego samolotu mówił na specjalnej konferencji prasowej.

Tusk powiedział m.in., że przerwanie pracy niektórych urządzeń w samolocie, który rozbił się pod Smoleńskiem, może wskazywać, iż katastrofa nastąpiła o godz. 8:41. Zastrzegł jednak, że nie zostało to definitywnie stwierdzone. Szef rządu dodał też, że nie zna zapisów z czarnych skrzynek, ale z informacji, jakie otrzymał wynika, że nie tam nic sensacyjnego.

Szef rządu poinformował, że minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller od środy kieruje Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych. Premier przyjął rezygnację dotychczasowego szefa tej komisji Edmunda Klicha, który uznał, że nie jest w stanie łączyć funkcji akredytowanego przy komisji rosyjskiej i odpowiadać za raport polskich biegłych.

Czwartkowa informacja w Sejmie ma rozpocząć się o godz. 11.15. W tym punkcie obrad ma być obecny premier.

Posłowie zajmą się też przygotowanym przez klub PiS projektem zmian w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Projekt przewiduje wprowadzenie wymogu umieszczania na opakowaniach alkoholu ostrzeżeń o jego szkodliwości szczególnie dla nieletnich i kobiet w ciąży oraz niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Autorzy projektu chcą także, aby piwo mogło być reklamowane od godz. 23, a nie od godz. 20 - jak to jest obecnie. W grudniu sejmowe komisje zdrowia oraz kultury i środków opowiedziały się przeciwko pomysłowi umieszczenia ostrzeżeń o szkodliwości alkoholu na etykietach opakowań.

Posłowie będą także zadawać przedstawicielom rządu pytania w sprawach bieżących, a wieczorem odbędą się głosowania. (PAP)

ajg/ ura/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)