Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sejm wznowił posiedzenie

0
Podziel się

W czwartek po godz. 9 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie zajmą się
poprawkami Senatu do ustawy budżetowej na 2010 rok. W ubiegłym tygodniu senatorowie przyjęli 16
poprawek do budżetu, zgłoszonych przez komisje i senatorów PO, odrzucili natomiast poprawki
senatorów PiS.

bEireUlN

W czwartek po godz. 9 Sejm wznowił posiedzenie. Posłowie zajmą się poprawkami Senatu do ustawy budżetowej na 2010 rok. W ubiegłym tygodniu senatorowie przyjęli 16 poprawek do budżetu, zgłoszonych przez komisje i senatorów PO, odrzucili natomiast poprawki senatorów PiS.

Senat proponuje w jednej z poprawek, by minister finansów mógł udzielić Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych (FUS) pożyczkę w wysokości do 5,5 mld zł na wypłatę świadczeń gwarantowanych. Pozytywnie zaopiniował też poprawkę zmniejszającą o 474 tys. zł tegoroczne wydatki Kancelarii Senatu. Pieniądze te będą przekazane na bieżące wydatki archiwów państwowych. Ponadto zwiększono o 31 mln zł odpis na fundusz administracyjny KRUS, m.in. kosztem zmniejszenia wydatków na zasiłki pogrzebowe z KRUS.

Sejm wysłucha także informacji rządu na temat polityki rozwoju i informacji o realizacji Strategii Rozwoju Kraju 2007-2015 w latach 2007 i 2008.

bEireUlP

Posłowie zapoznają się też z informacją w sprawie sytuacji w zakładach opieki zdrowotnej. Chodzi m.in. o realizację rozporządzenia dotyczącego koszyka świadczeń zdrowotnych oraz informację w sprawie kontraktowania świadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2010 r.

Przedstawiciele rządu będą odpowiadać na pytania posłów w sprawach bieżących. (PAP)

ajg/ la/ jra/

bEireUmq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)