Notowania

seks polaków
13.04.2012 14:49

Seks może dla nich nie istnieć. Zobacz, dlaczego

W Europie aż 27 proc. kobiet w wieku 40-80 lat nie jest zainteresowanych seksem.

Podziel się
Dodaj komentarz

W Europie aż 27 proc. kobiet w wieku 40-80 lat nie jest zainteresowanych seksem. W USA podejrzewa się, że jest ich jeszcze więcej.

Z badań przedstawionych przez prof. Alessandrę Graziottin z Centrum Ginekologii i Seksuologii w Mediolanie wynika, że 29 proc. Europejek od 18 do 70 roku życia uskarża się na obniżony popęd seksualny. 22 proc. odczuwa zaburzenia pożądania, 19 ma kłopoty z osiąganiem orgazmu, a 14 proc. odczuwa ból podczas stosunku.

_ - Przyczyną tych zaburzeń mogą być zaburzenia hormonalne, związane np. z menopauzą, jak również choroby, głównie układu krążenia, oraz zaburzenia nastroju _ - powiedział prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Podkreślił jednak, że dolegliwości seksualne w większości przypadków mogą być skutecznie leczone, zarówno przy użyciu leków, jak i psychoterapii.

Specjalista namawiał, by kobiety z problemami seksualnymi zgłaszały się do seksuologa wraz z partnerem, gdyż efekty leczenia są wtedy najlepsze. Podobnie jest też w przypadku mężczyzn narzekających na osłabienie libido, impotencję i przedwczesny wytrysk.

_ - Wspólna terapia zawsze przynosi lepsze efekty, niestety w naszym kraju zaledwie 10 proc. osób przychodzi do seksuologa z partnerem lub partnerką _ - dodał specjalista.

Czytaj więcej w Money.pl
Kiedy randka skończy się seksem? Kobiecy flirt opiera się o grę słów i gestów. Które z sygnałów oznaczają, że randka skończy się w miłosnym uścisku?
Z wiekiem seks jest lepszy. Oni to sprawdzili Wbrew obiegowej opinii starzenie się nie wpływa negatywnie na zadowolenie kobiet z seksu. Jest odwrotnie!
Tagi: seks polaków, seks, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz