Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Senat wznowił obrady

0
Podziel się:

W piątek o godz. 10 Senat wznowił obrady. Senatorowie zapoznają się z
programem prac Komisji Europejskiej na 2014 r. oraz przeprowadzą głosowania m.in. w nad poprawkami
do tegorocznego budżetu.

bEDuklqZ

W piątek o godz. 10 Senat wznowił obrady. Senatorowie zapoznają się z programem prac Komisji Europejskiej na 2014 r. oraz przeprowadzą głosowania m.in. w nad poprawkami do tegorocznego budżetu.

Senatorowie złożyli 97 poprawek do budżetu na 2014 r. Większość przygotowali przedstawiciele PiS, którzy chcą m.in. wsparcia kwotą 20 mln zł barów mlecznych, przeznaczenia 100 mln zł na dopłaty do tzw. bonów rodzinnych (opieka nad małymi dziećmi), 250 mln zł na wieloletni program budowy dróg gminnych. Senatorowie PO proponują zaś, by Lasy Państwowe wpłaciły do budżetu 800 mln zł.

W Senacie odbędzie się też głosowanie m.in. nad poprawkami do nowelizacji kodeksu pracy, rozszerzającej katalog prac, które mogą być wykonywane w niedziele i święta. Jedna z nich stanowi, że pracownikowi wykonującemu pracę w niedziele i święta w przypadkach, które wskazano w nowelizacji, "pracodawca jest obowiązany zapewnić inny dzień wolny od pracy".

bEDuklrb

Ponadto senatorowie zapoznają się dziś z programem prac Komisji Europejskiej na 2014 r., który przedstawi im komisarz ds. budżetu i programowania finansowego Janusz Lewandowski.

W dokumencie poświęconym programowi prac KE w 2014 r. napisano m.in., że jego kluczowym elementem będzie wspieranie wzrostu i zatrudnienia; "priorytety te będą elementem przewodnim zarówno planowanej przez Komisję analizy reform potrzebnych na szczeblu krajowym (...) jak również inicjatyw na szczeblu europejskim, które będą służyły wsparciu ożywienia gospodarczego i tworzenia miejsc pracy oraz wyeliminowaniu społecznych skutków kryzysu". (PAP)

mok/ jbr/

bEDuklrC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)