Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Senat zaproponował poprawki do ustawy o działalności pożytku publicznego

0
Podziel się:

Senat zaproponował w piątek cztery poprawki do nowelizacji Ustawy o
działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Ustawa zakłada m.in., że urząd skarbowy nie
przekaże organizacji pożytku publicznego 1 proc. podatku, jeśli w zeznaniu podatkowym wpiszemy
błędny numer KRS.

bEEegtvp

Senat zaproponował w piątek cztery poprawki do nowelizacji Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Ustawa zakłada m.in., że urząd skarbowy nie przekaże organizacji pożytku publicznego 1 proc. podatku, jeśli w zeznaniu podatkowym wpiszemy błędny numer KRS.

Ustawę poparło jednogłośnie 93 senatorów.

Cztery poprawki, które zaproponował Senat, mają charakter doprecyzowujący.

bEEegtvr

Nowelizacja mówi m.in., że naczelnik urzędu skarbowego nie przekaże organizacji pożytku publicznego 1 proc. podatku, jeśli podatnik, składając zeznanie podatkowe, podał w nim błędny numer KRS organizacji, którą chciał wesprzeć.

1 proc. nie miałby też wpłynąć na konto organizacji, jeśli zostanie ona usunięta z wykazu organizacji pożytku publicznego, który aktualnie prowadzi MPiPS, lub jeśli organizacja nie poda albo poda urzędowi skarbowemu błędny numer rachunku bankowego, na który powinien być przelany 1 proc.

Ustawa stanowi ponadto, że jeśli wpiszemy w zeznaniu podatkowym na rzecz organizacji pożytku publicznego kwotę przekraczającą 1 proc. naszego podatku, urząd skarbowy sam to skoryguje i przekaże organizacji kwotę właściwą.

W nowelizacji założono też zmianę zakresu danych, jakie musi zawierać wykaz organizacji pożytku publicznego, prowadzony przez MPiPS oraz terminy, w których organizacje pożytku powinny poszczególne dane dostarczyć.

bEEegtvx

Ustawa trafi teraz ponownie do Sejmu. (PAP)

akw/ bno/ jra/

bEEegtvS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)