Notowania

opozycja w rosji
09.05.2012 13:04

Siergiej Udalcow ogłosił w areszcie głodówkę

Przywódca radykalnego Frontu Lewicy, którego zatrzymano w nocy podczas akcji opozycyjnej w Moskwie, ogłosił ścisłą głodówkę

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Przywódca radykalnego Frontu Lewicy, którego zatrzymano w nocy podczas akcji opozycyjnej w Moskwie, ogłosił ścisłą głodówkę; ma się powstrzymać i od jedzenia i od picia - powiadomił w środę jego adwokat Mark Fiejgin.

_ - Mój klient nie przyznaje się do winy i uważa oskarżenia za bezprawne, toteż ogłosił ścisłą głodówkę _ - powiedział adwokat.

Udalcow jest oskarżany o niepodporządkowanie się poleceniu funkcjonariusza policji. Według przedstawicieli władz opozycjonistę zatrzymano za próbę udziału w nielegalnej akcji. To trzecie w ciągu trzech dni zatrzymanie Udalcowa.

Mark Fiejgin powiedział, że jego klient trafił nocą do szpitala, bo źle się poczuł, lecz wrócił już do aresztu. Opozycjonista ma głodować co najmniej do rozprawy, która najpewniej odbędzie się jutro. Oprócz Udalcowa policja zatrzymała też innego opozycjonistę Aleksieja Nawalnego.

Poprzednio obu opozycjonistów zatrzymano w nocy z poniedziałku na wtorek, gdy przed siedzibą administracji prezydenta Federacji Rosyjskiej protestowali przeciwko powrotowi Władimira Putina na Kreml.

Nawalny, opozycyjny adwokat, bojownik z korupcją i bloger, wezwał swoich stronników do udziału w _ bezterminowym, całodobowym spacerze _ po Skwerze Iljińskim w Moskwie, pod oknami administracji prezydenta FR. Wkrótce przyłączył się do niego Siergiej Udalcow, koordynator radykalnego Frontu Lewicy.

Opozycjoniści gromadzą się od niedzieli w różnych miejscach w centrum stolicy Rosji, organizując zbiorowe spacery. Policja zatrzymuje osoby, które mają przypięte do ubrań białe wstążki. Biały kolor jest symbolem protestów przeciwko sfałszowaniu wyborów parlamentarnych i prezydenckich oraz powrotowi Putina na Kreml. W poniedziałek zatrzymano ponad 300 demonstrantów, we wtorek - około 200.

Czytaj więcej w Money.pl
"Putin to cyniczny władca. Nigdy się nie zmieni" Władca jest coraz bardziej izolowany, a jego głęboko cyniczny stosunek do demokracji będzie musiał się zmienić - pisze Financial Times.
Zamknął żonę w klasztorze, broni białych niedźwiedzi. Wszystkie twarze Putina Zobacz zdjęcia prezydenta Rosji pływającego z delfinami oraz podczas spotkania z kochanką.
Uznali wygraną Putina za nielegalną. Co dalej? Pod hasłem antyinauguracja w Moskwie spotkali się obrońcy praw człowieka i liderzy opozycji.
Tagi: opozycja w rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz