Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sikorski o portretach prezydenta w placówkach dyplomatycznych

0
Podziel się

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział w czwartek w
Sejmie, że nie zapadły żadne decyzje w sprawie wyeksponowania portretów prezydenta Bronisława
Komorowskiego w polskich placówkach dyplomatrycznych.

bEhrYBaZ

*Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział w czwartek w Sejmie, że nie zapadły żadne decyzje w sprawie wyeksponowania portretów prezydenta Bronisława Komorowskiego w polskich placówkach dyplomatrycznych. *

O to, jak będzie wyglądał portret Komorowskiego, ile będzie kosztowało całe przedsięwzięcie, kto będzie je realizował, kiedy i w ilu placówkach dyplomatycznych pojawi się wizerunek nowego prezydenta, pytał ministra poseł Lewicy Jacek Kowalik.

"Żadne decyzje w tym zakresie nie zapadły, a więc tym bardziej nie ma żadnych zakupów, ani nawet teoretycznej możliwości zakupu" - odpowiedział Sikorski.

bEhrYBbb

Minister zwrócił uwagę, że portrety wcześniejszych prezydentów były eksponowane w polskich ambasadach i konsulatach. Podkreślił, że jest to powszechnie stosowana praktyka, nie tylko w polskich placówkach, ale w wielu innych demokratycznych krajach.

"Zainicjowaliśmy proces możliwych uzgodnień z odpowiednimi kancelariami. Te uzgodnienia są na bardzo wczesnym etapie i ich wynik nie jest przesądzony" - mówił. Jego zdaniem, klimat rozmowy o tej sprawie powinien być taki, że ustanawia się "normalne, demokratyczne, europejskie standardy".(PAP)

joko/ la/ jbr/

bEhrYBbC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)