Notowania

sld
10.06.2009 13:35

Siwiec: eurospołowie SLD "generalnie" poprą kandydaturę Buzka

Europosłowie SLD "generalnie" poprą kandydaturę Jerzego Buzka na szefa Parlamentu Europejskiego - zadeklarował w środę w Poznaniu wiceprzewodniczący PE mijającej kadencji Marek Siwiec.

Podziel się
Dodaj komentarz

Europosłowie SLD "generalnie" poprą kandydaturę Jerzego Buzka na szefa Parlamentu Europejskiego - zadeklarował w środę w Poznaniu wiceprzewodniczący PE mijającej kadencji Marek Siwiec.

"Generalnie, to znaczy, że jest pewna procedura w Parlamencie. Kandydat, którego wyłoni EPL (Europejska Partia Ludowa - PAP) musi spotkać się z przedstawicielami wszystkich grup politycznych" - powiedział Siwiec na konferencji prasowej.

"I my - pamiętając o tym, że był szefem rządu AWS i jest nam ideologicznie odległy - złożymy mu rzetelną ocenę i będzie to ocena w przeważającym stopniu pozytywna. To mogę zadeklarować w swoim imieniu, ale nie tylko, bo wczoraj mieliśmy pierwsze posiedzenie swojej delegacji" - dodał.

Według Siwca, Buzek uchodzi za człowieka porozumienia co będzie mu ułatwiało funkcjonowanie w PE przez czas 2,5-rocznej kadencji.

Siwiec zapowiedział także, że nie będzie się ubiegał ponownie o stanowisko wiceprzewodniczącego PE.

"Mamy oczywiście plany, żeby któryś z naszych posłów był w prezydium parlamentu. Ja osobiście zajmę się sprawami, które są mi najbliższe, czyli sprawami wschodnimi" - powiedział PAP Siwiec.

W niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego koalicja SLD- UP zdobyła siedem mandatów. Europosłami, obok Siwca, zostali: Janusz Zemke, Wojciech Olejniczak, Joanna Senyszyn, Adam Gierek, Lidia Geringer de Oedenberg, Bogusław Liberadzki. W PE będą oni we frakcji socjalistycznej.

Jerzy Buzek rywalizuje o to, kto będzie kandydatem frakcji chadeckiej na stanowisko szefa PE z Włochem Mario Mauro - kandydatem Ludu Wolności, partii premiera Włoch Silvio Berlusconiego. (PAP)

kpr/ mok/ jbr/

Tagi: sld, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz