Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skandal z udziałem Berlusconiego był spiskiem przeciwko niemu?

0
Podziel się

Sprawczyni największego skandalu obyczajowego z udziałem premiera Włoch Silvio
Berlusconiego Patrizia D'Addario, która latem ujawniła pikantne nagrania z ich intymnych spotkań,
znajduje się na liście osób podejrzanych o udział w "spisku" przeciwko szefowi rządu.

bEgpoEfF

Sprawczyni największego skandalu obyczajowego z udziałem premiera Włoch Silvio Berlusconiego Patrizia D'Addario, która latem ujawniła pikantne nagrania z ich intymnych spotkań, znajduje się na liście osób podejrzanych o udział w "spisku" przeciwko szefowi rządu.

O wszczęciu śledztwa poinformował tygodnik "Panorama", należący do medialnego imperium Berlusconiego.

Powołując się na dotychczasowe rezultaty śledztwa, tygodnik podał, że D'Addario, wobec której utarło się we Włoszech określenie "escort" (kobieta do towarzystwa), "została wybrana, a następnie dostarczona" przedsiębiorcy z Bari, który z kolei wprowadził ją oraz inne młode kobiety do rzymskiej rezydencji premiera na odbywające się tam przyjęcia. "Wybrano ją - wynika z dochodzenia - po to, by zrealizować misję nadszarpnięcia reputacji premiera i postawienia go w trudnej sytuacji politycznej".

bEgpoEfH

Ponadto podkreślono, że swoją rolę odegrali w tym domniemanych spisku pewni dziennikarze, którzy ujawnili skandal z D'Addario, i to w taki sposób, by "wytworzyć klimat poparcia" dla D'Addario.

Według tygodnika, w toku prowadzonego wobec niej śledztwa sprawdzany jest jej majątek oraz przepływ pieniędzy na jej "licznych kontach".

Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mc/

bEgpoEgi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)