Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sky News: nie będzie nowego śledztwa ws. śmierci księżnej Diany

0
Podziel się

TASS, dpa) - Brytyjska policja nie znalazła "wiarygodnych
dowodów", by wznowić śledztwo w sprawie śmierci księżnej Diany - podała w poniedziałek wieczorem
telewizja Sky News, powołując się na źródło policyjne.

bErThVcR

TASS, dpa) - Brytyjska policja nie znalazła "wiarygodnych dowodów", by wznowić śledztwo w sprawie śmierci księżnej Diany - podała w poniedziałek wieczorem telewizja Sky News, powołując się na źródło policyjne.

Według stacji BBC, oficjalny komunikat w tej sprawie ma wydać we wtorek Scotland Yard, który w sierpniu br. oświadczył, że otrzymał nowe informacje dotyczące śmierci Diany w wypadku samochodowym w paryskim tunelu 31 sierpnia 1997 roku i sprawdza ich wiarygodność. Policja zastrzegła już wówczas, że nie otworzyła nowego śledztwa.

W tym samym czasie brytyjska prasa bulwarowa opisała zeznania byłej żony żołnierza elitarnej brytyjskiej jednostki SAS. Twierdziła ona, że mąż zdradził jej w tajemnicy, że wypadek i śmierć księżnej spowodował jeden z jego kolegów, rzekomo działający na zlecenie kogoś z dworu królewskiego. Miał on wyprzedzić mercedesa, którym jechali księżna Diana i Dodi Al-Fayed, i światłem laserowym oślepić kierowcę samochodu.

bErThVcT

Śledztwo we Francji i dochodzenie sądowe w Wielkiej Brytanii wykazały, że Diana i jej partner zginęli w wypadku drogowym, spowodowanym przez ich francuskiego kierowcę, który pod wpływem alkoholu z nadmierną prędkością prowadził samochód, uciekając przed pościgiem fotoreporterów. Henri Paul także zginął w tym wypadku.

Ojciec Dodiego, pochodzący z Egiptu multimilioner Mohamed Al-Fayed, przez lata utrzymywał, że śmierć Diany i jego syna zaaranżowały brytyjskie służby specjalne, udaremniając w ten sposób ślub eks-żony następcy tronu z muzułmaninem.

Księżna Walii Diana była matką wnuków Elżbiety II: Williama i Harry'ego, drugiego i czwartego w sukcesji do tronu. W 1981 roku w wieku 20 lat wyszła za mąż za następcę tronu księcia Walii Karola, z którym od 1992 roku żyła w separacji, a rozwiodła się cztery lata później. (PAP)

sp/

bErThVcZ

15308549 15309820 15309738 arch.

bErThVdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)