Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: 18 oskarżonych w sprawie "lewych" zwolnień lekarskich

0
Podziel się

18 osób, w tym trzech lekarzy, objął akt oskarżenia w sprawie wystawiania
fałszywych zwolnień lekarskich za łapówki w województwie śląskim. O zakończonym w tej sprawie
śledztwie poinformował w piątek zespół prasowy śląskiej policji.

bEgljQzV

18 osób, w tym trzech lekarzy, objął akt oskarżenia w sprawie wystawiania fałszywych zwolnień lekarskich za łapówki w województwie śląskim. O zakończonym w tej sprawie śledztwie poinformował w piątek zespół prasowy śląskiej policji.

Prowadząca postępowanie Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej postawiła sprawcom łącznie ponad 1500 zarzutów popełnienia przestępstw, za które grozi kara do 10 lat więzienia.

W procederze brali udział m.in. dwaj mężczyźni, którzy pośredniczyli pomiędzy osobami chcącymi otrzymać "lewe" zwolnienia lekarskie, a lekarzami. W lokalu gastronomicznym w Jaworznie jeden z mężczyzn przyjmował zlecenia od pracowników śląskich kopalń. Następnie zainteresowany szedł do wskazanego lekarza i otrzymywał zwolnienie. Niejednokrotnie było ono wypisywane ze wsteczną datą.

bEgljQzX

Podejrzani o korupcję lekarze to specjaliści: chirurg, ortopeda i neurolog. Za jedno zwolnienie dostawali od 50 do 100 zł. Jak ustalili śledczy, trzej lekarze pracujący w jaworznickiej przychodni z tego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Śledztwo prowadzili policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, akt oskarżenia trafił do sądu w Jaworznie. (PAP)

lun/ pz/

bEgljQAy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)