Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Akcja społeczna "Pokoleniowy tandem"

0
Podziel się

Urząd Marszałkowski w Katowicach poszukuje seniorów i juniorów, którzy
wezmą udział w akcji społecznej "Pokoleniowy tandem". Celem projektu jest zbliżenie do siebie,
poprzez realizację wspólnych pasji, różnych pokoleń. Rekrutacja potrwa do piątku.

bEsamMHp

Urząd Marszałkowski w Katowicach poszukuje seniorów i juniorów, którzy wezmą udział w akcji społecznej "Pokoleniowy tandem". Celem projektu jest zbliżenie do siebie, poprzez realizację wspólnych pasji, różnych pokoleń. Rekrutacja potrwa do piątku.

"Warto spotkać ze sobą różne pokolenia, aby przełamywać stereotypy, konfrontować odmienne spojrzenia na te same sprawy, wymieniać się wiedzą i umiejętnościami oraz wspierać w tych obszarach, gdzie młodzi i starsi mogą się uzupełniać" - informuje Urząd Marszałkowski w Katowicach.

Akcja "Pokoleniowy tandem" ma zbliżyć do siebie różne pokolenia. Okazją do tego będzie wspólna praca nad wybranym projektem dotyczącym np. kulinariów, rękodzieła, sportu, kultury. "Pary (np. par senior-junior) będą mogły malować obrazy, gotować i tworzyć własne przepisy kucharskie, pisać wiersze, śpiewać, uczyć się historii, biegać, czytać książki, kręcić filmy, robić zdjęcia, tańczyć" - wyjaśnia Urząd Marszałkowski.

bEsamMHr

Inicjatorzy akcji podkreślają, że nie trzeba posiadać żadnych konkretnych umiejętności. "Wystarczy pozytywna energia, entuzjazm i szczypta fantazji" - dodaje urząd.

Uczestnicy będą dzielić się swoimi przemyśleniami - wpisy, zdjęcia i filmiki - na specjalnie do tego stworzonym blogu (www.pokoleniowytandem.wordpress.com). Nagrodą dla najaktywniejszych będą tablety.

Celem wydarzenia jest promocja aktywności zawodowej i społecznej seniorów, wspieranie integracji międzypokoleniowej oraz budowanie świadomości, iż na każdym etapie życia warto rozwijać swoje pasje, szukać nowych wyzwań, podejmować pracę, czy działać na rzecz innych.

Zainteresowani udziałem w projekcie powinni do piątku wysłać zgłoszenie na adres email: tandem@pokoleniowy.pl. W zgłoszeniu należy opisać swoje zainteresowania oraz powody przystąpienia do akcji.

bEsamMHx

Pokoleniowy tandem to inicjatywa wydziału Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego realizowana we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem EFS w Katowicach.(PAP)

ktp/ drag/

bEsamMHS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)