Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Do połowy listopada remonty dróg krajowych

0
Podziel się

Do połowy listopada katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i
Autostrad zamierza wyremontować nawierzchnię ok. 80 km dróg w woj. śląskim. Prace będą kosztowały
ok. 15,5 mln zł, obejmą m.in. odcinki dróg S1, 1 i 94.

bEpNOPiZ

Do połowy listopada katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zamierza wyremontować nawierzchnię ok. 80 km dróg w woj. śląskim. Prace będą kosztowały ok. 15,5 mln zł, obejmą m.in. odcinki dróg S1, 1 i 94.

Jak poinformowały w środę służby prasowe katowickiego oddziału GDDKiA, tego dnia rozpoczął się remont drogi krajowej nr 94 w Toszku, a do końca września remontowane będą odcinki od Toszka do granicy z woj. opolskim. Prace, które obejmą łącznie ponad 5 km drogi, będą wykonywane połówkami jezdni. W ich miejscach wprowadzany ma być ruch wahadłowy.

Od czwartku do końca września trwać ma remont 19-kilometrowego odcinka drogi nr 1 między Częstochową, a granicą z woj. łódzkim. Na lewym pasie jezdni między miejscowością Madalin a Częstochową oraz na odcinkach prawego pasa jezdni w kierunku północnym, wykonywany będzie tzw. mikrodywanik. Jezdnie w miejscach prac będą zwężane do jednego pasa.

bEpNOPjb

Według wyjaśnień katowickich drogowców mikrodywanik to cienka warstwa mieszanki mineralno-emulsyjnej, nakładana na istniejącą nawierzchnię. Kładzenie mikrodywanika traktowane jest jako zabieg poprawiający cechy nawierzchni, zwłaszcza szorstkość i szczelność, a także wydłużający jej żywotność.

W większym zakresie wykonany zostanie remont odcinka drogi ekspresowej S1 w południowej części regionu - od miejscowości Świętoszówka do miejscowości Pogórze. Od poniedziałku do 25 października w kilku miejscach wymieniana będzie tam warstwa ścieralna na całej szerokości obu jezdni. W miejscach prac ruch odbywał się będzie dwukierunkowo nieremontowaną akurat jezdnią.

Również od poniedziałku do 30 września remontowana będzie nawierzchnia drogi nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Tam roboty będą prowadzone równocześnie na połówkach obu jezdni. Roboty prowadzone będą tam również nocą, będzie to m.in. frezowanie wyeksploatowanej warstwy ścieralnej.

W drugiej połowie września rozpocząć ma się remont prawie 2-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej nr S1 między Mysłowicami i Sosnowcem (ruch będzie prowadzony tylko jednym pasem). W podobnym czasie i z podobnymi utrudnieniami remontowane będą odcinki drogi nr 1 między miejscowością Zabijak i Dąbrową Górniczą. Prace te potrwają do połowy listopada.

bEpNOPjh

GDDKiA zapowiada, że aby zmniejszyć utrudnienia, remonty w znacznej mierze realizowane będą również w weekendy, natomiast tam, gdzie umożliwią to warunki terenowe i zakres robót, prace mają być prowadzone także nocą. (PAP)

mtb/ mki/

bEpNOPjC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)