Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek
02.09.2006 18:32

Śląskie: Dwie osoby zginęły w wypadku na autostradzie A-4

(dochodzą szczegóły i informacja o odblokowaniu drogi)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą szczegóły i informacja o odblokowaniu drogi)

2.9.Katowice (PAP) - Dwie osoby zginęły, a sześć zostało poważnie rannych w wypadku, do którego doszło w sobotę po południu na odcinku autostrady A-4 między Katowicami a Krakowem, na granicy Śląska i Małopolski.

W okolicach miejscowości Byczyna koło Jaworzna bus uderzył w samochód ekipy wykonującej roboty drogowe. Przez blisko dwie godziny droga w kierunku Krakowa była zablokowana. Policja wytyczyła objazdy.

Policja ustaliła, że samochód ubezpieczający prowadzone na autostradzie roboty drogowe, związane m.in. z malowaniem pasów, był dobrze oświetlony i oznakowany. Jechał bardzo wolno, nie więcej niż 15 km na godzinę.

Nie wiadomo, dlaczego w auto drogowców uderzył nadjeżdżający z tyłu ford transit. Być może jego kierowca jechał zbyt szybko albo zasnął za kierownicą. Wstępnie ustalono, że pasażerowie busa wracali z Francji, gdzie pracowali.

W wyniku zderzenia bus został niemal doszczętnie zmiażdżony, a ciała dwóch śmiertelnych ofiar zmasakrowane do tego stopnia, że ekipy ratownicze nie były w stanie odróżnić nawet ich płci. Żaden z pasażerów, którzy przeżyli wypadek, nie był w stanie wyjść z busa o własnych siłach. Zakleszczone ofiary musieli wydostać strażacy.

Stan wszystkich sześciorga poszkodowanych jest poważny. Trafili do szpitali w Jaworznie, Sosnowcu i Krakowie. Część rannych przetransportowano śmigłowcem. Według wstępnych ustaleń, mają m.in. złamania, potłuczenia i obrażenia wewnętrzne.

Przez blisko dwie godziny autostrada w kierunku Krakowa była całkowicie zablokowana. Jeszcze przed bramkami poboru opłat w Mysłowicach Brzęczkowicach policjanci kierowali samochody na drogę S-1, a dalej drogi krajowe nr 79 i 94. Choć ruch był duży, objazdy zapobiegły tworzeniu się gigantycznych korków. (PAP)

lun/ mab/ par/

Tagi: wypadek, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz