Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Gęste mgły ograniczają widzialność

0
Podziel się:

Bardzo gęste mgły, ograniczające widzialność nawet do kilkudziesięciu
metrów, występują w poniedziałek rano w woj. śląskim. Zjawisko może utrzymywać się do późnego
poranka.

bESBXdIR

Bardzo gęste mgły, ograniczające widzialność nawet do kilkudziesięciu metrów, występują w poniedziałek rano w woj. śląskim. Zjawisko może utrzymywać się do późnego poranka.

Mgłom towarzyszy niska temperatura, która w nocy spadła do jednego - dwóch stopni poniżej zera. W wielu miejscach utworzyła się szadź. Drogi miejscami są śliskie, oblodzone - samochody nawet na głównych trasach poruszają się powoli. W ciągu dnia ma się ocieplić, nawet do kilku stopni powyżej zera.

Ostrzeżenie o możliwości powstawania w regionie silnych mgieł przekazał krakowski oddział Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Specjaliści przewidzieli mgły ograniczające widzialność poniżej 200 m, tworzące się zwłaszcza w pobliżu zbiorników wodnych i w zagłębieniach terenu.

bESBXdIT

Według meteorologów, gęste mgły mogą utrzymywać się w poniedziałek do godziny 9. Potem ma się wypogodzić. Dzień powinien być bezchmurny, temperatura około południa może sięgnąć 5-7 stopni Celsjusza, by w nocy znów opaść w okolice zera.(PAP)

mtb/ kmad/

bESBXdJu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)