Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Nowy dzierżawca szpitala w Blachowni zatrudni dotychczasowych pracowników

0
Podziel się:

Nowy dzierżawca szpitala w Blachowni (Śląskie) zadeklarował w czwartek,
że zatrudni wszystkich dotychczasowych pracowników. Do czasu uzyskania kontraktu z Narodowym
Funduszem Zdrowia mają być zatrudnieni na podstawie umów o pracę, na pół etatu.

bEEaTSut

Nowy dzierżawca szpitala w Blachowni (Śląskie) zadeklarował w czwartek, że zatrudni wszystkich dotychczasowych pracowników. Do czasu uzyskania kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia mają być zatrudnieni na podstawie umów o pracę, na pół etatu.

Poinformował o tym podczas czwartkowego spotkania w Starostwie Powiatowym w Częstochowie współwłaściciel nowego dzierżawcy - Polskiej Grupy Medycznej - prof. Lech Poloński.

Szpital w Blachowni, gdzie na przełomie listopada i grudnia mają się zmienić dzierżawcy, od poniedziałku nie przyjmuje pacjentów. To efekt braku porozumienia pomiędzy dzierżawcami. Umowa dotychczasowego z NFZ wygasa, konieczny jest nowy konkurs. Ostatnia pacjentka została przewieziona pod koniec ubiegłego tygodnia na oddział chirurgii ogólnej szpitala w Częstochowie.

bEEaTSuv

Prof. Poloński zapewnił w czwartek, że Polska Grupa Medyczna, mimo braku finansowania z NFZ i niemożności prowadzenia obecnie działalności medycznej, z dniem 1 grudnia zatrudni wszystkich pracowników szpitala w Blachowni.

Ponieważ nie udało się doprowadzić do porozumienia między dzierżawcami, dotyczącego przejęcia kontraktu z NFZ na świadczenie usług medycznych przez szpital w Blachowni, konieczne będzie ogłoszenie nowego konkursu przez Fundusz.

Rzecznik śląskiego oddziału NFZ Marek Kopczacki poinformował w czwartek PAP, że zawarcie nowej umowy jest możliwe na drodze postępowania konkursowego, a planowane ogłoszenie postępowań konkursowych dla leczenia szpitalnego to trzeci kwartał 2014 roku.

"Od kilku tygodni prowadzone są rozmowy na ten temat zarówno z Funduszem w Katowicach, jak i z centralą NFZ w Warszawie. Istnieją przesłanki pozwalające sądzić, iż Polska Grupa Medyczna może zawrzeć stosowną umowę z Funduszem w pierwszym kwartale przyszłego roku" - poinformowała w czwartek rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Częstochowie Grażyna Folaron.

bEEaTSuB

Profesor Poloński, pytany o przypuszczalny termin wznowienia działalności przez szpital, powiedział, że biorąc pod uwagę wszystkie procedury związane z przygotowaniem szpitala do kontraktowania i czas potrzebny na przeprowadzenie konkursu na świadczenie usług medycznych, to absolutnym minimum jest okres 3 miesięcy. Zapewnił równocześnie, że od środy trwają intensywne prace związane z wyposażeniem szpitala.

O zaprzestaniu działalności przez szpital w Blachowni został poinformowany wojewoda śląski, marszałek województwa śląskiego, władze wszystkich miast i gmin powiatu częstochowskiego oraz powiatów ościennych. Informację przekazano także stacji pogotowia ratunkowego w Częstochowie i dyrektorom okolicznych przychodni.

Zarówno Narodowy Fundusz Zdrowia, jak i władze powiatu częstochowskiego wszystkim zainteresowanym udostępniły wykaz przychodni i szpitali, w których pacjenci mogą otrzymać pomoc medyczną w ramach kontraktu z NFZ. (PAP)

lun/ itm/

bEEaTSuW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)