Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Ponad 180 zarzutów dla członków gangu samochodowego

0
Podziel się:

Ponad 180 zarzutów usłyszało pięciu członków rozbitego przez śląską policję
gangu samochodowego. Według prowadzących sprawę funkcjonariuszy, członkowie tej grupy mogą mieć na
koncie kradzież kilkuset aut.

bEUEGSoR

Ponad 180 zarzutów usłyszało pięciu członków rozbitego przez śląską policję gangu samochodowego. Według prowadzących sprawę funkcjonariuszy, członkowie tej grupy mogą mieć na koncie kradzież kilkuset aut.

O rozbiciu grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami i handlem kradzionymi samochodami oraz ich częściami poinformowała we wtorek śląska policja. Gang zlikwidowali policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KWP w Katowicach.

Zatrzymani to mieszkańcy woj. śląskiego w wieku od 34 do 45 lat. Według szacunków prowadzących śledztwo policjantów, od 2003 roku mogli oni skraść nawet kilkaset samochodów, głównie audi, seatów i volkswagenów.

bEUEGSoT

Przestępcy działali przede wszystkim na Śląsku, niewykluczone jednak, że także w województwach ościennych. Śledczy zebrali do tej pory dowody, pozwalające na przedstawienie im 183 zarzutów kradzieży i paserstwa.

Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie podejrzanych o łącznej wartości ponad 100 tys. zł. Decyzją sądu wszyscy zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im nawet 10 lat więzienia. (PAP)

kon/ pz/

bEUEGSpu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)