Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Uczczono pamięć K. Bochenek i J. Kochanowskiego

0
Podziel się

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych stał się okazją do uczczenia
pamięci dwóch ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku - wicemarszałek Senatu Krystyny
Bochenek i rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego.

bEhLYcWJ

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych stał się okazją do uczczenia pamięci dwóch ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku - wicemarszałek Senatu Krystyny Bochenek i rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego.

W niedzielę wieniec na grobie spoczywającej w Katowicach Krystyny Bochenek złożyli w imieniu Senatu senatorowie Zbigniew Meres oraz Leszek Piechota, który w wyniku wyborów uzupełniających objął mandat po zmarłej. Śląską Platformę Obywatelską reprezentowała jej rzecznik Agnieszka Kostempska.

"Co miesiąc staramy się odwiedzać groby koleżanek i kolegów związanych z PO, którzy zginęli w katastrofie. Wieniec złożyliśmy dziś, a nie w poniedziałek, bo to dzień zarezerwowany dla rodziny, nie chcemy go zakłócać" - powiedziała PAP.

bEhLYcWL

W sobotę na domu przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej w Częstochowie, gdzie w przeszłości mieszkał rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski, pojawiła się upamiętniająca go tablica. Z inicjatywą wystąpili jego sąsiedzi z czasów, gdy mieszkał w Częstochowie.

Anna Gumułka (PAP)

lun/ ls/

bEhLYcXm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)