Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Ulgi dla rodzin wielodzietnych w Rudzie Śląskiej

0
Podziel się

Wprowadzenie od stycznia "Rudzkiej Karty Rodziny 3+" uprawniającej do
zniżek i ulg w instytucjach oraz firmach działających na terenie Rudy Śląskiej zapowiedział w
piątek Urząd Miasta. Szacuje się, że z karty skorzysta ok. 15 tys. mieszkańców.

bEqsPyWJ

Wprowadzenie od stycznia "Rudzkiej Karty Rodziny 3+" uprawniającej do zniżek i ulg w instytucjach oraz firmach działających na terenie Rudy Śląskiej zapowiedział w piątek Urząd Miasta. Szacuje się, że z karty skorzysta ok. 15 tys. mieszkańców.

"Rudzka Karta Rodziny 3+" będzie wsparciem dla rodzin wychowujących co najmniej troje dzieci w wieku do 18 lat lub do 24 lat, gdy dzieci uczą się lub studiują. Ze zniżek będą mogli korzystać mieszkańcy zameldowani i mieszkający w Rudzie Śląskiej oraz prowadzący wspólne gospodarstwo domowe. Program jest również skierowany do osób prowadzących rodzinną pieczę zastępczą oraz rodzinnych domów dziecka.

Przewiduje on preferencyjne ceny i ulgi w miejskich jednostkach kulturalnych oraz innych instytucjach oraz firmach, które przystąpią do programu. Uczestnictwo w programie zadeklarowały m.in. Miejskie Centrum Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. "Zainteresowanie ze strony przedsiębiorców jest również duże, dzwonią do nas gabinety stomatologiczne, restauratorzy, różne firmy usługowe, w tym salony fryzjerskie" - poinformowało PAP biuro prasowe Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.

bEqsPyWL

Instytucje i firmy zainteresowane udziałem w programie mogą złożyć deklarację w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Ruda Śląska (tel. 32 244 90 00, wew. 3292) lub wysłać formularz mailem na adres - zdrowie@ruda-sl.pl. Informacje o instytucjach, które będą oferować zniżki w ramach karty będzie można śledzić m.in. na stronie internetowej - www.rudaslaska.pl w zakładce "Rudzka Karta Rodziny 3+". Tam zostanie również umieszczony wzór druku dla rodzin, które będą ubiegać się o przyznanie karty.

Karta będzie wydawana na trzy lata od stycznia 2014 roku.

Samorząd szacuje, że program może objąć ok. 15 tys. mieszkańców, w tym ok. 9,5 tys. dzieci.

Na podobne inicjatywy decyduje się coraz więcej miast woj. śląskiego. W Katowicach od dwóch lat jest realizowany program "Nas troje i więcej", który umożliwia m.in. rodzinom wielodzietnym zakup biletów wstępu z 50 proc. zniżką na płatne zajęcia, imprezy kulturalne i sportowe organizowane przez miejskie jednostki, pozwala też na korzystanie z 20-proc. zniżki w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi.(PAP)

bEqsPyWR

ktp/ pz/

bEqsPyXm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)