Notowania

wiadomości
30.08.2011 19:48

Śląskie: W 13 okręgach do Senatu zarejestrowanych 31 kandydatów

Do późnego popołudnia w trzynastu okręgach wyborczych do Senatu w woj. śląskim zarejestrowano łącznie 31 kandydatów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Do późnego popołudnia w trzynastu okręgach wyborczych do Senatu w woj. śląskim zarejestrowano łącznie 31 kandydatów. *

W woj. śląskim jest trzynaście okręgów wyborczych do Senatu: nr 68 (powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski), nr 69 (Częstochowa), nr 70 (Gliwice i powiaty gliwicki oraz tarnogórski), nr 71 (Bytom i Zabrze), nr 72 (Jastrzębie-Zdrój, Żory i powiaty raciborski oraz wodzisławski), nr 73 (Rybnik i powiaty mikołowski i rybnicki), nr 74 (Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie i Świętochłowice), nr 75 (Mysłowice, Tychy i powiat bieruńsko-lędziński), nr 76 (Dąbrowa Górnicza i powiaty będziński oraz zawierciański), nr 77 (Sosnowiec i Jaworzno), nr 78 (Bielsko-Biała i powiaty bielski oraz pszczyński), nr 79 (powiaty cieszyński i żywiecki) i nr 80 (Katowice).

O mandat senatora w okręgu nr 68 zmierzą się: Jarosław Lasecki (PO), który w przeszłości był już senatorem, obecny senator PiS Czesław Ryszka i Stanisław Gmitruk (PSL) oraz Wojciech Konieczny SLD. Zgłoszony został także kandydat Nowej Prawicy Anton Miklowicz.

W okręgu nr 69 (Częstochowa) o kolejną kadencję powalczy Andrzej Szewiński (PO), z którym zmierzy się Artur Warzocha (PiS), Danuta Marzec (SLD) oraz Cezary Graj z Unii Prezydentów Obywatele do Senatu i Konrad Głębocki. Zgłoszeni zostali też Marek Drygas i i Stefan Kramarski (Nowa Prawica Korwin-Mikkego).

W gliwickim okręgu nr 70 zarejestrowana została do późnego popołudnia tylko obecna senator Maria Pańczyk-Pozdziej (PO)

W bytomsko-zabrzańskim okręgu nr 71 zarejestrowany został również obecny senator z PO Andrzej Misiołek.

W okręgu nr 72 zarejestrowano kandydatów komitetu Adama Hajduka Razem, PO (wiceminister rozwoju regionalnego Adam Zdziebło), PSL (Tadeusz Jedynak), PJN (Wiesława Ciurko) i Komitetu Wyborczego Bezpartyjni.pl (Eugeniusz Wala).

W rybnickim okręgu nr 73, zarejestrowani zostali kandydaci PO (Antoni Motyczka), KWW Józefa Makosza i Unii Prezydentów Miast Obywatele do Senatu (Bogusław Biegesz).

W okręgu nr 74 do późnego popołudnia zarejestrowani zostali: Janusz Dubiel (Autonomia dla Ziemi Śląskiej) i senator PO Leszek Piechota. Zgłoszony został też Bernard Wawrzynek z PPP Sierpień 80 i kandydat Ligi Obrony Suwerenności Janusz Błaszczyk

W okręgu nr 75 (powiat bieruńsko-lędziński oraz Mysłowice i Tychy) zarejestrowała się minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska (PO).

W okręgu nr 76 jedyną zarejestrowaną kandydatką we wtorek po południu była startująca z własnego komitetu wdowa po pośle PO Grzegorzu Dolniaku sędzia Barbara Dolniak.

W sosnowiecko-jaworznickim okręgu nr 77 zarejestrowany był kandydat PJN Andrzej Włusek.

W bielskim okręgu nr 78 zarejestrowali się: Andrzej Kamiński z PiS, Rafał Muchacki z PO i Ryszard Wójcik z PSL.

W okręgu nr 79 zarejestrowani byli już kandydaci tych samych partii: Jan Kawulok z PiS, Tadeusz Kopeć z PO i Piotr Tyrlik z PSL

W Katowicach (okręg nr 80) o mandat senatora ubiega się reżyser Kazimierz Kutz, który obecnie jest posłem.(PAP)

kon/ mtb/ la/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz