Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: W kilkudziesięciu szkołach zawieszone lekcje

0
Podziel się

Biała (PAP) - W kilkudziesięciu szkołach w województwie śląskim z powodu zagrożenia
powodzią zawieszone zostały w poniedziałek lekcje. Najwięcej takich przypadków jest w
Bielsku-Białej - poinformowała w poniedziałek rzecznik śląskiego kuratorium Anna Wietrzyk.

bEhYcsBN

Biała (PAP) - W kilkudziesięciu szkołach w województwie śląskim z powodu zagrożenia powodzią zawieszone zostały w poniedziałek lekcje. Najwięcej takich przypadków jest w Bielsku-Białej - poinformowała w poniedziałek rzecznik śląskiego kuratorium Anna Wietrzyk.

"W niektórych gminach zamknięte zostały wszystkie szkoły. Tak jest przykładowo w Jasienicy koło Bielska-Białej i Skoczowie" - dodała rzecznik.

W powiecie bielskim na przyjęcie powodzian przygotowywana jest szkoła w Dankowicach. Zamkniętych jest pięć szkół różnego szczebla w Czechowicach-Dziedzicach.

bEhYcsBP

Kuratorium podało, że na Śląsku Cieszyńskim nie można dojechać do szkoły hotelarskiej w Wiśle i Zespołu Szkół Zawodowych w Skoczowie. Podtopione są między innymi: przedszkole nr 16 w Cieszynie, szkoła podstawowa nr 4 i zespół szkół w Wiśle. W Hażlachu szkoła przygotowywana jest na wypadek ewakuacji. Do niej trafią powodzianie.

Na Żywiecczyźnie zamknięte są wszystkie szkoły ponadgimnazjalne. W wielu rejonach niedostępne są też szkoły niższego szczebla, przykładowo: podstawowe w Soblówce i Złatnej, a także zespół szkół w Przyborowie.

Poza powiatami bielskim, cieszyńskim i żywieckim, zajęcia zostały skrócone w gimnazjum nr 3 w Orzeszu-Gardawicach oraz podstawówce nr 5 w Orzeszu. W tych placówkach zostały zalane piwnice i przeciekały dachy. Zamknięte zostały też szkoły: podstawowa i gimnazjum w Przyszowicach w gminie Gierałtowice.(PAP)

szf/ wkr/ jbr/

bEhYcsCq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)