Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śląskie: Wielkie serce z tkaniny powstanie na Finał WOŚP

0
Podziel się

Ogromne serce z tkaniny powstanie specjalnie na śląski Finał Wielkiej
Orkiestry Świątecznej Pomocy, który 12 stycznia odbędzie się w Chorzowie. Organizatorzy apelują do
mieszkańców śląskich miast, by przynieśli fragmenty materiału do urzędu miasta.

bEgjdYXV

Ogromne serce z tkaniny powstanie specjalnie na śląski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który 12 stycznia odbędzie się w Chorzowie. Organizatorzy apelują do mieszkańców śląskich miast, by przynieśli fragmenty materiału do urzędu miasta.

Jak podał w czwartek chorzowski magistrat, zszywanie wielkiego serca z kawałków tkaniny dostarczanych przez mieszkańców odbędzie się dwa dni przed Finałem, czyli 10 stycznia w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu przy ul. Dąbrowskiego. Wszystkie fragmenty będą zszyte w całość przez wolontariuszy, którzy następnie wytną z materiału ogromne serce - symbol chorzowskiego Finału WOŚP.

Organizatorzy apelują do mieszkańców, by 9 stycznia do Urzędu Miasta w Chorzowie przynosili zszyte skrawki lub całe fragmenty materiału o wymiarach minimum metr na metr, a najlepiej dwa na dwa. Materiały będą odbierane w godz. od 14 do 17 w Małej Sali Sesyjnej.

bEgjdYXX

Gotowe serce, już po połączeniu kawałków w jedną całość, zawiśnie w okolicach szybu "Prezydent", gdzie odbędzie się śląski Finał WOŚP. Serce z tkaniny zostanie przeznaczone na licytację.

Inicjatorami akcji są seniorzy zrzeszeni w Chorzowskiej Strefie Wolontariatu i przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta.

Chorzów od lat wspierany jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Najwięcej specjalistycznego sprzętu i urządzeń przekazanych przez Orkiestrę działa w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii. W 2013 roku sprzęt medyczny trafił też na oddział geriatryczny Zespołu Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich. Pomoc Fundacji dla placówek medycznych w mieście można już liczyć w milionach złotych.(PAP)

kon/ bno/

bEgjdYYy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)