Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Wręczono nagrody Innosilesia

0
Podziel się:

Płytka do osteotomii kości podudzia i podwieszony ciągnik akumulatorowy -
to niektóre z rozwiązań, które znalazły uznanie w konkursie Innosilesia, adresowanym do śląskich
firm i instytucji z sektora badawczo-rozwojowego.

Płytka do osteotomii kości podudzia i podwieszony ciągnik akumulatorowy - to niektóre z rozwiązań, które znalazły uznanie w konkursie Innosilesia, adresowanym do śląskich firm i instytucji z sektora badawczo-rozwojowego.

Nagrody, którym patronuje marszałek woj. śląskiego wręczono w środę w Chorzowie. Godło Innosilesia wręczane jest za działania na rzecz podniesienia innowacyjności i konkurencyjności regionu.

Nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach. "Innowator Śląska" adresowany jest do przedsiębiorstw i instytucji, które mogą poszczycić się sukcesami w opracowywaniu lub wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, produkcyjnych lub usługowych.

W podkategorii "mikroprzedsiębiorstwa" zwyciężyła firma Labiot - Laboratorium Biotechnologii & Praktyka Lekarska - za system ogólnoustrojowej, skojarzonej rehabilitacji i diagnostyki. Za najlepsze małe przedsiębiorstwo uznano spółkę VidCom.pl. Wśród średnich firm zwyciężył zakład produkcyjny sprzętu oświetleniowego "Rosa". Za najlepszą instytucję uznano Centrum Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, w której opracowano płytkę do osteotomii kości podudzia.

Celem drugiej kategorii konkursu "Współpraca sfery przedsiębiorstw i nauki" jest promowanie wdrażania innowacyjnych rozwiązań dzięki wzajemnej współpracy śląskich przedsiębiorstw i jednostek oraz zachęcanie ich do wspólnego poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych. W tej kategorii pierwszą nagrodę przyznano Politechnice Śląskiej - za opracowanie metody i budowę urządzenia do miejscowego pomiaru przewodności cieplnej materiałów anizotropowych.

Drugą nagrodę w tej kategorii przyznano Instytutowi Techniki Górniczej KOMAG - za podwieszony ciągnik akumulatorowy do przewozu materiałów i ludzi, przydatny zwłaszcza w miejscach zagrożenia wybuchem gazów.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Chorzowie i była częścią konferencji "Regionalny Ekosystem Innowacji - Wspólny rynek dla nauki i biznesu". Jej celem było spotkanie i dialog środowisk nauki, przedsiębiorstw oraz samorządów wokół innowacyjności, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy finansowej na lata 2014-2020.(PAP)

kon/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)