Notowania

wiadomości
16.04.2013 15:02

Śląskie: Zespół "Śląsk" w technologii 3D

W siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie (Śląskie) zakończyły się zdjęcia do pierwszego w historii tego zespołu filmu w technologii 3D. Przedsięwzięcie jest związane z jubileuszem 60-lecia "Śląska".

Podziel się
Dodaj komentarz

*W siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie (Śląskie) zakończyły się zdjęcia do pierwszego w historii tego zespołu filmu w technologii 3D. Przedsięwzięcie jest związane z jubileuszem 60-lecia "Śląska". *

Zdjęcia z udziałem artystów baletu Zespołu "Śląsk" realizowano we wnętrzach koszęcińskiego pałacu oraz w salach dydaktycznych.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka zespołu Agnieszka Kukuła kilkuminutowy film powstał w ciągu czterech dni. Za jego produkcję i realizację odpowiadają Fundacja Isyrius oraz Instytut Nauki i Techniki Stipendium z Łodzi. Reżyserem filmu, autorem scenariusza i zdjęć jest Mariusz Suszek.

"Oprócz tego kilkuminutowego filmu, powstaje drugi, 60-minutowy, także w technologii 3D. Będzie to dokumentalna opowieść o działalności zespołu. Zdjęcia do niego już się rozpoczęły, będą finalizowane latem" - powiedziała Kukuła.

Dodała, że Zespół "Śląsk" chciałby zaprezentować filmy przy okazji koncertów jubileuszowych. "To nasze ogromne marzenie, ale wszystko zależy od funduszy" - zastrzegła.

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny powstał w 1953 roku. Na scenach w kraju i poza jego granicami prezentuje się średnio 120 razy rocznie. Dotąd - według danych zespołu - jego występy obejrzało ok. 3 mln widzów. Podczas ostatniej podróży zespołu do USA i Kanady, zorganizowanej w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia, ich występy obejrzało ok. 10 tys. osób.(PAP)

ktp/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz