Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śląskie: Zorganizują studia w kopalni - 320 m pod ziemią

0
Podziel się:

Organizację dla studentów wykładów i ćwiczeń poświęconych turystyce
industrialnej zakłada m.in. porozumienie zawarte między Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach a
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Zajęcia będą się odbywały 320 m pod ziemią w kopalni Guido.

Organizację dla studentów wykładów i ćwiczeń poświęconych turystyce industrialnej zakłada m.in. porozumienie zawarte między Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach a Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Zajęcia będą się odbywały 320 m pod ziemią w kopalni Guido.

Współpraca ta, jak powiedział PAP w środę rzecznik uczelni Marcin Baron, ma na celu m.in. promocję "walorów turystyki industrialnej" wśród studentów kierunku gospodarka turystyczna poprzez zorganizowanie dla nich cyklu praktycznych ćwiczeń i wykładów na terenie kopalni. "Chcemy uświadomić studentom kierunku gospodarka turystyczna, że turystyka pełni nie tylko funkcję społeczną, ale jest to także działalność biznesowa i gospodarcza" - informuje uczelnia.

Baron dodaje, że turystyka industrialna odgrywa w województwie śląskim rolę szczególną i bez wątpienia jest jedną z tych gałęzi turystyki, które obecnie najlepiej się tu rozwijają. "Dlatego studenci kierunku gospodarka turystyczna, na którym studiują przyszli menedżerowie, będą mieli okazję w praktyce zapoznać się z zagadnieniami związanymi z obsługą turystów, dowiedzieć się, jakie produkty turystyczne warto lansować oraz dlaczego turystyka industrialna jest w tym regionie bardzo ważna" - powiedział Baron.

Obecnie na kierunku gospodarka turystyczna studiuje w Uniwersytecie Ekonomicznym 320 osób.

Pierwsze wykłady odbędą się jeszcze w tym roku.

Jak wynika z danych Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, w ubiegłym roku kilkadziesiąt obiektów należących do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego odwiedziło ponad 630 tys. osób - o 52 tys. więcej niż rok wcześniej. Łącznie, w ciągu ostatnich 5 lat, szlak przyciągnął prawie 3 mln turystów, również spoza kraju.

Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego Guido jest jednym z najciekawszych miejsc turystyki industrialnej w województwie śląskim. Powstała w 1855 r. W 1967 utworzono tam kopalnię doświadczalną, a w latach 1982-1996 funkcjonował "Skansen Górniczy Guido". Od czasu ponownego otwarcia dla ruchu turystycznego w czerwcu 2007 r. uruchomiono dla turystów oba poziomy: 170 m i 320 m pod ziemią. (PAP)

ktp/ ula/ gma/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.