Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

SLD rozpoczął samorządową kampanię w Koszalinie

0
Podziel się

W prywatnym teatrze przy piosenkach Czesława Niemena Komitet Wyborczy
Sojuszu Lewicy Demokratycznej w środę wieczorem zainaugurował samorządową kampanię wyborczą w
Koszalinie (Zachodniopomorskie).

bEhDkwbV

W prywatnym teatrze przy piosenkach Czesława Niemena Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w środę wieczorem zainaugurował samorządową kampanię wyborczą w Koszalinie (Zachodniopomorskie).

Prezentację kandydatów Sojuszu na radnych Koszalina (Zachodniopomorskie) oraz kandydatki na prezydenta miasta Krystyny Kościńskiej oglądało ok. 150 osób.

Do głosowania na listę SLD zachęcała zgromadzonych żona przewodniczącego partii Grzegorza Napieralskiego - Małgorzata Napieralska.

bEhDkwbX

Na konwencji, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie pojawiła się eurodeputowana Joanna Senyszyn, którą zatrzymały obowiązki z Parlamencie Europejskim.

Posłanka przysłała list, w którym rekomendowała kandydaturę Kościńskiej. "Nasza kandydatka codziennie udowadnia, że potrafi łączyć obowiązki domowe i karierę zawodową. Będzie doskonałym prezydentem. Poprowadzi Koszalin jak własny dom. Bardzo proszę wybierzcie Krystynę Kościńską na prezydenta miasta" - napisała Senyszyn.

Sama Kościńska zapowiedziała, że jako prezydent chce rozwiązywać problemy mieszkańców i nie dopuści, by przesłonił je "marketingowy zgiełk, przecinane wstęgi i wmurowywane kamienie węgielne". "To się musi zmienić" - dodała Kościńska.

SLD wystawia w samorządowych wyborach w Koszalinie 50 kandydatów do rady miasta. Na liście jest m.in. były senator Unii Pracy Grzegorz Andrzej Niski, były starosta koszaliński Jan Osiowy oraz obecni radni Jerzy Zaroda, Mieczysław Załuski i Krystyna Kościńska.

bEhDkwcd

O miejsca w radzie SLD konkuruje z sześcioma innymi komitetami: Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Stowarzyszenia Lepszy Koszalin, niezależnego radnego Stefana Romeckiego i KWW Silny Koszalin.

O urząd prezydenta miasta oprócz Krystyny Kościńskiej, ubiegają się również: Piotr Jedliński (obecny I zastępca prezydenta Koszalina, bezpartyjny kandydat PO), Paweł Michalak (przedsiębiorca, PiS), Artur Wezgraj (kanclerz Politechniki Koszalińskiej, Stowarzyszenie Lepszy Koszalin) oraz Jan Krawczuk (wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego, PSL).(PAP)

sibi/ mok/ mow/

bEhDkwcy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)