Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

Śledztwo przyspieszy? Zakończyły się rozmowy Millera

0
Podziel się

Ma nastąpić usprawnienie napływu dokumentów z Moskwy.

Śledztwo przyspieszy? Zakończyły się rozmowy Millera
(PAP/Paweł Kula)
bEhZunhN

Zakończyło się spotkanie ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera z rosyjskim ministrem transportu Igorem Lewitinem w siedzibie resortu transportu w Moskwie.

Minister Miller nie chciał mówić o szczegółach spotkania.

_ - Jest przygotowywany wspólny komunikat. Przekażemy Państwu, tak się umówiliśmy _ - powiedział Miller polskim dziennikarzom wychodząc z gmachu Ministerstwa Transportu w Moskwie.

bEhZunhP

Zapytany, jakie dokumenty otrzymał wczoraj od przewodniczącej Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) Tatiany Anodiny, szef MSWiA odparł, że _ jest to korespondencja _.

_ - My utrzymujemy ze sobą kontakty robocze, aby usprawniać, na ile się da, wymianę dokumentów _ - wyjaśnił.

Pytany z kolei, czy dzisiejsze rozmowy przyczynią się do usprawnienia napływu dokumentów z Moskwy, Miller zauważył, że _ nie jest to kwestia tylko nadziei _.

Miller, który kieruje komisją badającą okoliczności katastrofy prezydenckiego Tu-154M pod Smoleńskiem, mówił po przylocie do Moskwy wczoraj wieczorem, że celem jego wizyty jest _ omówienie w roboczym trybie wszystkich problemów, jakie mamy ze wspólnym wyjaśnianiem okoliczności katastrofy _.

bEhZunhV

Miller stoi na czele Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Wyjaśnia ona przyczyny i okoliczności katastrofy TU-154M, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Polska delegacja leciała do Katynia na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach.

bEhZuniq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)